Sdružení místních samospráv ČR ocenilo hasiče v anketě Počin roku

Starostové a starostky členských obcí Sdružení místních samospráv ČR vybrali během listopadové konference v Českém Krumlově vítěze ankety Počin roku. Tím se stal zásah profesionálních i dobrovolných hasičů při hašení požáru Českého Švýcarska.

Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR) již tradičně uděluje cenu za Počin roku. V anketě hlasují zástupci samospráv a letos v listopadu, na konferenci SMS ČR v Českém Krumlově, zvítězili profesionální i dobrovolní hasiči, kteří zasahovali při hašení požáru v Českém Švýcarsku. Ocenění, originální vázu, přebral z rukou předsedkyně Sdružení místních samospráv ČR Elišky Olšákové generál Vladimír Vlček, generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR.

„Považuji za symbolické, že letošní ročník ankety našeho sdružení „Počin roku“ obdrželi právě hasiči. Katastrofa nevídaných rozměrů, která zasáhla západ České republiky, ukázala nesmírnou houževnatost jak profesionálních, tak dobrovolných požárníků,“ shrnula Eliška Olšáková.

Generální ředitel Vladimír Vlček navázal: „Je mi velkou ctí převzít toto ocenění, které z mého pohledu reprezentuje zodpovědnou, pečlivou a náročnou práci nejen profesionálních a dobrovolných hasičů, kteří zasahovali v Hřensku, ale všech, kteří denně nasazují své životy po celé České republice, aby ochránili jiné.“

„Práci a nasazení hasičů vidím i u nás na Zlínsku, kde, ač se zvýšil počet výjezdů a v operativě je menší počet pracovníků, profesionalita jejich počínání zůstala vysoká.“ doplnila konkrétní zkušenost ze Zlínska Eliška Olšáková.

Anketa Počin roku je již tradiční součástí celostátních konferencí SMS ČR. O vítězi rozhodují svým hlasováním starostové. V letošním ročníku soutěže se o ocenění ucházeli hasiči za zásah v Českém Švýcarsku, Ministerstvo vnitra za novelizaci „infozákona“ 106/1999, jež brání zneužívání tohoto zákona a poslankyně Věra Kovářová za novelu zákona o střetu zájmů, která zamezila anonymnímu zveřejňování majetkových poměrů politiků a vyňala z povinnosti neuvolněné místostarosty a radní.*

/zr/

Předsedkyně Sdružení místních samospráv ČR, Eliška Olšáková, na snímku první zprava

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down