Sdružení místních samospráv ČR včera otevřelo svoji pražskou kancelář

V samém centru české metropole, na Národní třídě, funguje regionální kancelář Sdružení místních samospráv (SMS) ČR už od letošního 1. května. Ovšem její slavnostní otevření se uskutečnilo teprve včera, kdy tam jednalo předsednictvo sdružení.

Pražskou kancelář SMS ČR najdete na adrese Národní č. 41, ve 4. patře zadního traktu (tzv. stará budova) renovovaného domu z 16. století, kousek od stanice metra Můstek na Jungmannově náměstí. Nové prostory charakterizuje Stanislav Polčák, předseda SMS ČR, jako projektovou kancelář a kontaktní bod pro starosty v Praze. Místo nabízí zázemí k činnostem souvisejícím s řízením vybraných projektů, dále k jednáním a poradám, ale též pro individuální schůzky starostů.

Další novou službou pro starosty je chystané právní poradenství. Umožní to spolupráce s advokátní kanceláří, která sídlí ve stejném objektu o dvě poschodí níž. K dosud fungující právní poradně e-mailové a 1. června spuštěné telefonické tedy přibudou i osobní konzultace zdarma.

Dobrou zprávou pro členy SMS ČR je také to, že jim pražská pobočka nabízí zdarma i nocleh. Za tím účelem jsou k dispozici tři pokoje se společným sociálním zařízení a kuchyňkou. Kontaktní osobou pro zájemce o využití pražských prostor je tajemník SMS ČR Tomáš Chmela (tajemnik@smscr.cz), příp. asistent předsedy sdružení Pavel Felcán (pavel.felcan@europarl.europa.eu).

Slavnostní zahájení nových prostor SMS ČR v pondělí v podvečer doprovodilo hudební vystoupení vokální skupiny Kriskros Kvintet. Přítomní hosté mohli navštívit i komorní vernisáž obrazů prof. Jaromíra Šofra (českého kameramana, spolutvůrce filmů např. Věry Chytilové a Jiřího Menzela), kterou pořádala Ochranná organizace autorská – sdružení autorů děl výtvarného umění, architektury a obrazové složky audiovizuálních děl, jež v budově také sídlí.

Hlavní sídlo Sdružení místních samospráv ČR nadále funguje ve Zlíně-Prštné, Nábřeží 599.*

/sd/

 

K foto:

Prostory pražské kanceláře SMS ČR nám představil tajemník sdružení Tomáš Chmela

Foto: Simona Dvořáčková

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *