Sdružení místních samospráv ČR: Zástupci obcí by měli být součástí krizového štábu|

Sdružení místních samospráv ČR požaduje, aby členy Ústředního krizového štábu svolaného kvůli vývoji pandemie covid-19 v ČR byli i zástupci obcí nominovaní obecními svazy.

Požadujeme, aby součástí Ústředního krizového štábu byli také alespoň dva zástupci obecních samospráv, nominovaní obecními svazy. Tento požadavek jsme vznesli už při ukončení činnosti ÚKŠ na jaře, kdy nám bylo ministrem vnitra přislíbeno, že tento návrh zváží,“ říká Stanislav Polčák, předseda Sdružení místních samospráv ČR. „O tom, že na svém požadavku z jara trváme, jsem již informoval ministra vnitra Jana Hamáčka,“ dodává Polčák.

Zapojení obecních samospráv do činnosti ÚKŠ je pro důležité kvůli přenosu informací přímo k obcím, pro koordinaci postupu a transfer konkrétních zkušeností a problémů, které starostové a starostky nasbírali v terénu v průběhu jarní krize. „Je to logické také vzhledem ke specifiku ČR, tedy vysokému počtu obcí v mezinárodním srovnání. Obce během jarní fáze pandemie prokázaly, že jsou schopné se efektivně zapojit do řešení problémů, které pandemie působí. Potřebují k tomu ale informace z první ruky,“ dodává S. Polčák.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down