Sdružení místních samospráv se ohrazuje: Ve věci financování regionálního školství ministerstvo nemůže stavět zástupce zřizovatelů na vedlejší kolej

Nepříjemného překvapení se dočkalo Sdružení místních samospráv ČR, které zastupuje na 2400 členských obcí a měst, z nichž řada je zřizovateli mateřských a základních škol. Nebylo totiž Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy přizváno k současným jednáním o financování regionálního školství.

Přitom Sdružení místních samospráv ČR je významným reprezentantem zřizovatelů škol, kterých se současná situace výrazným způsobem dotýká – a podle informací SMS ČR ministerstvo z jednání o financování regionálního školství vylučuje zřizovatele obecně.

Jako SMS ČR jsme přesvědčeni, že při řešení této otázky nelze zřizovatele škol a jejich reprezentanty opomenout. Vyjadřujeme proto vůli co nejdříve zasednout k jednacímu stolu ve snaze o nalezení východiska a uklidnění situace v území,“ uvedl k tomu Petr Halada, místopředseda sdružení, který předsedá Pracovní skupině SMS ČR pro školství, sport a kulturu.*

/zr/

Ilustrační foto: ZŠ a MŠ v Kamýku nad Vltavou, foto: web školy

Financováním regionálního školství jsme se v posledních týdnech zabývali například zde: https://moderniobec.cz/pedagogicka-komora-hlasi-do-stavky-proti-skrtum-ve-skolstvi-by-se-zapojili-temer-vsichni-zamestnanci-skol/ a zde: https://moderniobec.cz/narodni-ekonomicka-rada-vlady-pripravila-fialovu-kabinetu-navrhy-prorustovych-opatreni-tykaji-se-i-obci-mest-a-kraju/ .

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down