Autor
Kategorie:
Různé

Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů už dvacetileté

Více než 350 členů Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR (STMOÚ) a hostů se v Praze 11.-13. května zúčastnilo XXVII. valného shromáždění a jarního celostátního semináře tohoto dobrovolného sdružení fyzických osob, které vykonávají funkci tajemníka (vedoucího úřadu) obce či města. Letošní...

Více než 350 členů Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR (STMOÚ) a hostů se v Praze 11.-13. května zúčastnilo XXVII. valného shromáždění a jarního celostátního semináře tohoto dobrovolného sdružení fyzických osob, které vykonávají funkci tajemníka (vedoucího úřadu) obce či města. Letošní shromáždění mělo rovněž slavnostní část v Míčovně Pražského hradu. Tam si totiž tajemníci připomínali už dvacet let úspěšné činnosti svého sdružení.

Právě v Míčovně Pražského hradu byla předána ocenění Za práci pro Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR. Na základě návrhů krajských sdružení je předsednictvo STMOÚ udělilo 32 současným či minulým členům STMOÚ. Ocenění jim předala ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová spolu s místopředsedou Poslanecké sněmovny Janem Bartoškem a předsedou STMOÚ Jaromírem Zajíčkem.

O den později v pražském hotelu Pyramida valné shromáždění STMOÚ udělilo nejvyšší možné ocenění tohoto sdružení: Čestné členství STMOÚ ČR dalším šesti výrazným osobnostem za jejich dlouhodobou práci a zásluhy o rozvoj sdružení.

Čestné členství obdrželi (v abecedním pořadí): Pavel Dvořák, bývalý člen předsednictva STMOÚ a předseda krajského sdružení tajemníků Jihomoravského kraje, nyní vedoucí Úřadu vlády ČR; Věra Jourová, bývalá členka STMOÚ, nyní ministryně pro místní rozvoj; Vilém Rabner, jeden ze spoluzakladatelů sdružení a někdejší člen předsednictva STMOÚ; Hynek Sušil, bývalý člen předsednictva STMOÚ a dlouholetý předseda krajského sdružení tajemníků Zlínského kraje; Karel Sviták, bývalý člen předsednictva STMOÚ a předseda krajského sdružení tajemníků Karlovarského kraje; Petr Valda, člen STMOÚ, jako důchodce dodnes aktivní v rámci činnosti tajemníků a krajského sdružení Karlovarského kraje.

Někteří noví čestní členové se slavnostního aktu nemohli z pracovních či zdravotních důvodů zúčastnit. Těm přítomným osvědčení o čestném členství společně předali předseda a místopředseda STMOÚ Jaromír Zajíček a Vladimír Vyplelík.

Květen 2014 vstoupí do historie STMOÚ i tím, že valné shromáždění se rozhodlo podat přihlášku sdružení do Svazu měst a obcí ČR (SMO). Přímo na místě ji s potěšením převzal předseda SMO Dan Jiránek.

Rozhovor s předsedou Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR Jaromírem Zajíčkem přinášíme na str. 36 a 37.

Pracovní část valného shromáždění byla zahájena v pondělí 12. 5.

Valné shromáždění se konalo v pražském hotelu Pyramida.

Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek předal ocenění Za práci pro STMOÚ ČR mj. (odzadu) i Lubomíru Balášovi z Prostějova, Bohumile Budkové z Dobříše, Marcele Česákové z Nového Bydžova, Pavlu Dvořákovi, vedoucímu Úřadu vlády ČR (dříve Slavkov u Brna), a Jaroslavu Havlíčkovi z Boru u Tachova.

Recepce v Míčovně Pražského hradu.

Valné shromáždění STMOÚ ČR pozdravil také předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek, primátor města Kladna (na snímku uprostřed).

Ministryně Věra Jourová před Míčovnou Pražského hradu s Lubomírem Balášem, tajemníkem prostějovského magistrátu, oceněným za práci pro STMOÚ.

Neformální diskuse ministra Milana Chovance (uprostřed) s vedoucím úřadu vlády Pavlem Dvořákem (vpravo) a předsedou STMOÚ Jaromírem Zajíčkem.

FOTA: ARCHIV MINISTERSTVA VNITRA ČR

Komentáře ke článku 1

  • James

    Na předposledním obrázku pan tajemník Baláš, který si z prostějovského magistrátu udělal rodinnou firmou. Nutnou podmínkou pro přijetí do pracovního poměru úředníka na prostějovské radnici je příbuzenský vztah k tajemníkovi. Jinak nemáte šanci 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *