Senát ocenil dlouholetou práci starostek a starostů z celé České republiky

Setkání starostek a starostů z celé České republiky se dnes uskutečnilo v sídle Senátu Parlamentu ČR. Zúčastnili se ho zástupci měst a obcí, kteří v jejich čele působí nepřetržitě dvacet a více let.

Z různých průzkumů vyplývá, že starostové a obecní zastupitelstva se těší největší důvěře obyvatel. Zásluhu na proměně obcí mají především aktivní starostky a starostové. „To mne přivedlo k myšlence uspořádat v Senátu společenské setkání se starostkami a starosty, kteří ve svém úřadu působí nepřetržitě dvacet a více let a s úctou jim za jejich práci poděkovat,“ uvedl místopředseda Senátu Jiří Šesták, který setkání inicioval.

Jak dáke uvedl, informaci o délce trvání služby jednotlivých starostů podle jeho vlastních zjištění neeviduje ani ministerstvo vnitra ani žádný jiný úřad. „Proto jsme letos na jaře oslovili všech 6257 měst, městysů a obcí České republiky a díky tomu víme, že v naší zemi pracuje minimálně 270 osobností, které jsou dvacet i více let svými spoluobčany opakovaně voleni do starostenských úřadů. Plánované setkání právě s těmito osobnostmi je výraz poděkování a respektu Senátu k jejich práci,“ konstatoval dále Jiří Šesták.

Při setkání poděkoval starostům také předseda Senátu Milan Štěch, který uvedl: „Starostové jsou nejblíže občanům, které zastupují. My v Senátu máme ke starostům velmi blízko, a to i proto, že mezi senátory je velký podíl současných nebo bývalých starostů. Snažíme se jim co nejvíce naslouchat a pomáhat. Připomínky starostů jsou často podnětem pro vrácení zákonů se změnou zpět do Poslanecké sněmovny. Ti, kteří slouží svým obcím více než dvacet let a to mnohdy 24 hodin denně, 365 dní v roce, jsou mimořádnými osobnostmi, které vedou své obce tak, že znovu získávají podporu svých občanů. Za to jim je třeba poděkovat a ocenit jejich práci.

Z oblasti jižních Čech byl mezi jinými oceněn Filip Mencl, starosta obce Novosedly nad Nežárkou. Ten k setkání poznamenal: „Potěšilo mě, že si Senát vzpomněl také na starosty. Baví mě život, a tím pádem mě baví život v obci. A to je ten hlavní důvod, proč to dělám.

Mezi oceněnými (viz fotogalerie) byl i starosta města Boží Dar Jan Horník, člen redakční rady Moderní obce. Na jeho facebookovém profilu mezi četnými gratulacemi na jeho adresu zazněl i tento příznačný vzkaz: „Co k tomu napsat, jenom velké uznání, že jste to takovou dlouhou dobu vydrželi - a hlavně přežili.

/tz, rš/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down