Senát povede Miloš Vystrčil

Novým předsedou horní komory českého parlamentu se dnes stal senátor Miloš Vystrčil. V tajné volbě získal 52 ze 76 odevzdaných platných hlasů. Jiří Růžička i nadále zůstává 1. místopředsedou Senátu.

Na úvod chci především poděkovat za podporu, které se mi dostalo, je to pro mě velká čest a velmi si toho vážím. Zároveň chci říci, že platí, že se budu snažit, aby Senát nadále plnil roli ústavní pojistky, roli hlídače exekutivy a nakonec roli jakési kotvy, protože Senát je instituce, která, v případě, že by přišla nějaká bouře či vichr, dokáže zařídit, aby Česká republika zůstala na místě, aby nebyla zavanuta někam do neznáma, případně dokonce do ztracena. V tomto smyslu jsem přesvědčen, že Senát napříč stranami je ochoten pracovat a navzájem se domlouvat,“ řekl Miloš Vystrčil ke svému zvolení do nové funkce.

Gratuluji panu senátorovi Vystrčilovi k tomu, že se stal předsedou Senátu. Je to nepochybně člověk, který povede Senát tak, jak si všichni představujeme, tedy tak, aby to bylo ve prospěch Senátu jako takového a především této země,“ komentoval výsledek volby senátor Jiří Růžička, který ve volbě získal 21 hlasů.

Krátce po oznámení výsledků se sešel Senátorský klub ODS, který rozhodl, že v pozici předsedy klubu Miloše Vystrčila vystřídá senátor Martin Červíček a 1. místopředsedou se stane senátor Zdeněk Nytra.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down