27.06.2019 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Setkání všech, kteří hledají inspiraci a energii pro další rozvoj srdcí měst

Všichni dnes hovoří o chytrých městech. Být chytrý ale nestačí. Vstřícnost a přátelskost ke všem obyvatelům, návštěvníkům, podnikatelům či investorům je základním pilířem fungování města, o který bychom měli společně usilovat. Vedeni těmito úvahami jsme před třemi roky založili projekt výročních setkání všech, kterým leží rozvoj měst na srdci. Po předchozích dvou úspěšných setkáních pořádáme 11. 9. 2019 v centru Prahy další z nich, konferenci Přátelské město 2019.

Organizátoři ze Sdružení Nového Města pražského a společnosti Blue Events právě zveřejnili program letošního ročníku konference Přátelské město. Ten těsně navazuje na loňskou podnětnou diskusi a dále rozpracovává vizi přátelského města. Činí tak ve svém úvodu na příkladu náměstí, které je symbolem řady obecných problémů i možným vzorem řešení pro další centrální místa. „Laboratoř Václavák“ bude diskutována rok poté. Reflexi diskuse na konferenci Přátelské město 2018 a analýzu toho, jaké změny nastaly od minulého ročníku konference a co se (ne)podařilo, odprezentují Jan Adámek (předseda Sdružení Nového Města pražského) a Pavel Čižinský (starosta Prahy 1). Na ně naváže Luděk Sýkora z Centra pro výzkum měst a regionů Univerzity Karlovy, který představí „srdcový“ koncept pro oživení centra Prahy a dalších našich měst.

Další část konference bude věnována ryze praktickým příkladům aktivit, které výrazně oživily centrum Prahy a dalších měst a dodaly jim energii a impulz k dalšímu rozvoji. Přehled různých více či méně úspěšně  „tepajících srdíček“ v Praze a Brně poskytnou ve společném vystoupení Rozálie Kašparová z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy a Barbora Podhrázská z Magistrátu města Brna. Následovat budou dva vysoce inspirativní příklady z blízkého zahraničí. Vídeňskou Mariahilferstrasse jako příklad úspěšné revitalizace významné obchodní ulice představí Clarissa Knehs, expertka na tvorbu veřejného prostoru z magistrátu rakouského hlavního města. Nepochybně zajímavý bude i příspěvek Veroniky Hliničanové, věnovaný bratislavské iniciativě Živé námestie.

Vyvrcholením konference pak bude její odpolední programový blok, věnovaný interaktivní diskusi nad konkrétními náměty účastníků konference pro zlepšení stavu Václaváku jako testovací laboratoře i pro další centra měst. V závěru konference pak představí nové koncepční dokumenty zástupci vrcholového vedení Prahy, konkrétně radní Hana Třeštíková a první náměstek primátora Petr Hlaváček.

Registrace na konferenci již byla otevřena a stále nabízí vstupenky se slevou pro včas registrované a pro reprezentanty státní správy, samosprávy a škol.*

 

Základní fakta o konferenci

 

Kdy: 11. 9. 2019

 

Kde: Hotel Jalta, Václavské náměstí, Praha 1

 

Podrobnější informace: Tomáš Krásný

tomas.krasny@blueevents.eu

Kontakt pro média: Jan Patera

jan.patera@blueevents.eu

Zájemci o partnerství: Jiří Beneš

jiri.benes@blueevents.eu

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down