Seznamte se s praktickým souhrnem možností finančních podpor pro hospodaření (nejen) v obecních lesích

Pro všechny majitele lesů Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL) připravilo příručku, která přehledně shrnuje možnosti nárokových i nenárokových finančních podpor využitelných při hospodaření v lese, a to nejen z resortu Ministerstva zemědělství, ale i Ministerstva životního prostředí, evropských fondů a krajů.

Příručka je datována k 5. 3. 2020, protože byla nachystána pro návštěvníky našeho stánku na veletrhu Silva Regina 2020, který však byl z důvodu epidemie covid-19 odložen na příští rok.
"Nechceme ale čekat a informace si schovávat v šuplíku. Práce v lese pokračují a vlastníci lesů vítají každou korunu, která se do lesa dostane, zvlášť v této době. Věříme proto, že uvedená příručka bude pro každého, kdo se stará o svůj les, vítanou pomůckou," vysvětlila tajemnice SVOL Marie Růžková.

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR bude tuto příručku průběžně pravidelně aktualizovat - například již nyní probíhá novelizace nařízení vlády č. 30/2014 Sb. (předpokládaná účinnost 1.7.2020), připravují se jednání k příspěvku na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity za rok 2019, Ministerstvo zemědělství plánuje na květen 2020 nové kolo úvěrů z PGRLF, na podzim bude vypsáno další kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova. Všechny změny naleznete na webu www.svol.cz , kde si také příručku můžete zdarma stáhnout ve formátu .JPG.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down