Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Škola v novém teplém a hezkém kabátě

Vzpomínky na školu snad všichni máme v paměti celý život. Na kantory, spolužáky, první lásky. Na to, co se nám líbilo i nelíbilo. Na to, co jsme si ze školy odnesli. Základní škola Poláčkova 1067 v Praze 4 už na první pohled naznačuje, že by takovou, na kterou se vzpomíná, mohla být.

Nejen proto, že základem jejího vzdělávacího plánu je motto »Poznat, pochopit, tvořit« a že od 1. ročníku je tam povinná angličtina a od 7. ročníku i druhý cizí jazyk. Také možná proto, že od léta 2010 vypadá mnohem líp než dříve. A má nový teplý a hezký kabát.

Od 14. 6. do 15. 8. 2010 pracovníci společnosti KASTEN, spol. s r. o., pod vedením stavbyvedoucího Jana Kuchaře zateplili fasádu školní budovy. Více než 4000 m2 za dva měsíce je velmi slušný výkon. Bylo to v rámci akce »Energetické úspory ZŠ Poláčkova 1067, Praha 4«, kterou jako hlavní dodavatel prováděla stavební společnost BAU PLUS a. s., podle projektu ateliéru RESTIO spol. s r. o. K zateplení fasády byl použit kontaktní zateplovací systém CAPAROL. Investiční náklady činily 7,334 mil. Kč.

Revitalizace budov, jako jsou školy postavené před desítkami let, bývá ve většině případů problematická, zejména pokud jde o peníze. K revitalizaci ZŠ Poláčkova pomohlo spolufinancování Fondem soudržnosti EU. V rámci Operačního programu Životní prostředí se podílel Státní fond životního prostředí ČR. Výsledek? Nejen dobře vypadající budova školy, ale i značné energetické úspory a přínos životnímu prostředí. Snížení emisí CO2 činí zhruba 244 t/rok a úspora energie přibližně 2335 GJ/rok.

Celkové náklady revitalizace ZŠ Poláčkova byly 17,1 mil. Kč. Fond soudržnosti EU přispěl 14,54 mil. Kč (85 %), příspěvek SFŽP dosáhl výše 0,855 mil. Kč (5 %), Městská část Praha 4 vynaložila 1,71 mil. Kč (10 %).

Ne vždycky je to jednoduché. Ne pokaždé to jde tak dobře. Nicméně když se práce chopí firma, která k tomu má kompetenci a za dobrou cenu odvede skvělou práci, tak je to na výsledku znát.

Společnost KASTEN se za sedmnáct let své stavební činnosti specializovala na zateplování a revitalizace. Nabízí klientům komplexní služby. Zpracování projektu, obstarání stavebního povolení, zpracování a vyřízení žádostí o event. dotace, je dodavatelem stavebních prací. V roce 2010 získala titul FIRMA ROKU Středočeského kraje. Řídí se mottem »Za skvělou stavbou pečlivá firma«. Na stavbách, které odevzdává, je to vidět.

Fasádu budovy ZŠ Poláčkova o 4000 m2 zateplila společnost KASTEN během dvou měsíců.

Při zateplování rozhoduje každý detail.

Stavbyvedoucí Jan Kuchař patří k osvědčenému týmu společnosti KASTEN.

FOTO: ARCHIV KASTEN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *