Školáci na dopravním hřišti v Bohumíně zabojují o cyklistický průkaz

Na bohumínském dopravním hřišti bude v příštím týdnu rušno. Od pondělí do středy tam školitelé přezkouší zhruba 150 školáků z Bohumína, Rychvaldu i Dolní Lutyně, kteří kvůli covidovým restrikcím přišli o možnost získat v uplynulých dvou letech cyklistický průkaz.

Zatímco žáci čtvrtých tříd v Bohumíně se mohou už několik týdnů chlubit průkazy, které obdrželi za úspěšně zvládnutou výuku na dopravním hřišti, páťáci a šesťáci jim mohou jen tiše závidět. O možnost složit cyklistickou zkoušku přišli kvůli covidovým restrikcím v minulých dvou letech. Město se rozhodlo okolnostmi vynucenou nespravedlnost napravit. „Chtěli jsme dát příležitost i těmto dětem průkaz získat,“ podotkl vedoucí odboru dopravy bohumínské radnice Pavel Vavrečka.

Žáky pátých a šestých tříd zapojených základních škol tak čeká na hřišti v Hobbyparku od pondělí 20. června do středy 22. června finální přezkoušení. „Nejprve absolvují písemný test z pravidel silniční dopravy, poté následuje jízda po dopravním hřišti,“ vysvětlil Pavel Vavrečka. Školitelé z řad městských strážníků sice nejsou zbytečně přísní, ale určitou míru koncentrace a dovedností od žáků vyžadují. Pár dětí už se v minulosti přesvědčilo, že složení zkoušky není úplnou formalitou.

Bohumínské dopravní hřiště je umístěno za letním kinem, tvoří jej systém cest a chodníků, které se vzájemně kříží a prolínají. Hřiště obsahuje základní prvky dopravní infrastruktury jako jsou parkoviště, kruhový objezd, světelná křižovatka či železniční přejezd. Nechybí ani dopravní značky. Hřiště je volně přístupné i veřejnosti.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down