Školáci v Jihlavě osloví další pamětníky

Po úspěšné výstavě Příběhů našich sousedů, na kterou narazili kolemjdoucí letos v září v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě, pokračuje propojování generací i v tomto školním roce.

„V tomto ročníku bude pracovat devět týmů ze základních škol v Jihlavě, které povedou jejich vyučující. Většina z nich už má i svého pamětníka, kterého navštíví, vyslechnou jeho vyprávění, a to pak zpracují do rozhlasové reportáže,“ popsala koordinátorka Příběhů našich sousedů pro Jihlavu Alena Holubová. „Na březen příštího roku potom plánujeme prezentaci výsledků práce jednotlivých žákovských skupin v gotické síni jihlavské radnice,“ doplnila Alena Holubová.

Město Jihlava finančně podporuje propojování generací pomocí Příběhů našich sousedů od roku 2014. Zapojilo se už pět desítek učitelů a téměř 250 žáků. Projekt organizuje společnost Post Bellum, která se z více stran věnuje uchovávání událostí 20. století budoucím generacím. Vzpomínky pamětníků zaznamenané dětmi se stanou součástí archivu Paměť národa. Příběhy z Jihlavska jsou také uložené na webových stránkách www.pribehynasichsousedu.cz.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down