Školáci z Frýdku-Místku navrhují nedobytnou pokladničku pro vánoční sbírku

Děti z frýdecko-místeckých základních škol se zapojily do výzvy magistrátu a navrhují novou vánoční pokladničku. Původní schránka na příspěvky občanů do sbírky Vánoční strom už nevyhovovala, nejednou se stala terčem zloděje.

Výzva frýdecko-místeckého magistrátu zaujala téměř všechny městské školy. Cílem je navrhnout vzhledově nejvydařenější a z hlediska bezpečnosti nejfunkčnější pokladničku.

 „V minulosti se několikrát stalo, že pokladnička se stala cílem nenechavců. Přemýšleli jsme, jak pokladničku lépe zabezpečit a také jak do procesu zapojit naše školáky. Loni se podíleli na výzdobě vánočních stromečků před magistrátem. Mělo to velký ohlas, proto jsme znovu oslovili školy, a podle jejich návrhu zrealizujeme bezpečnou pokladničku. Je to věc, na kterou se všichni těšíme a věřím, že díky tomu bude mít i samotná sbírka větší ohlas a přinese dobročinným organizacím více prostředků,“ řekl primátor Petr Korč.

Zapojila se také Základní škola v Lískovci, kde se v hodinách výtvarné výchovy činí skupinka žáků z osmých tříd. „Jsme rádi, že nás město oslovilo a že se naši žáci mohou podílet na dění ve městě. Osmáci nejdříve nakreslili své návrhy a poté se pustili do výroby modelu,“ popsala učitelka Veronika Janečková.

Týmy mají své výtvory odevzdat do konce června. Nejpovedenější návrh převezme vybraná střední škola a převede ho do reality. Město přitom bude klást důraz na použití materiálů a technologií, které zajistí vyšší bezpečnost schránky. Nová pokladnička má stát pod vánočním stromem na náměstí Svobody již letos. Všechny návrhy dětí si občané budou moci prohlédnout na výstavě v prosinci.*

/zr/

Snímek ze ZŠ Lískovec ve Frýdku-Místku

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down