01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Školí se úředníci i zastupitelé

Koncept Vzděláváním k vyšší profesionalitě Městského úřadu v Novém Městě nad Metují byl odborem strukturálních fondů Ministerstva vnitra vyhlášen Projektem měsíce května.

Na jeho počátku byla analýza vzdělávacích potřeb, kterou připravil tajemník městského úřadu Bc. Petr Tyč spolu s personalistkou Ing. Dagmar Kavanovou. Z analýzy vyplynulo, že zaměstnanci radnice mají zájem nejen o vzdělávání ve své odbornosti, ale zejména v oblasti tzv. měkkých dovedností. Ing. Dagmar Kavanová podotýká, že právě na základě analýzy se začal chystat projekt , který byl nakonec podpořen v rámci výzvy č. 69 vyhlášené Ministerstvem vnitra z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.


Projekt se zaměřuje na vzdělávání zaměstnanců a komunálních politiků jak města Nové Město nad Metují, tak obcí v jeho správním obvodu jako obce s rozšířenou působností. Dobrovolně se jej účastní všech 12 obcí správního obvodu.

»Vzdělávací akce jsme jim nabídli hlavně proto, že po loňských komunálních volbách i tam přišli do zastupitelstev noví lidé,« říká Ing. Dagmar Kavanová. Až do dubna 2014 se tak budou konat školení v oblastech strategického a finančního řízení, veřejných zakázek, výkonu a dodržování legislativy a již zmíněných měkkých dovedností. Školení bude zabezpečovat realizační tým ve spolupráci s externími odborníky na danou problematiku, kteří budou vybíráni na základě plánovaného výběrového řízení.

Zástupci okolních obcí mají největší zájem o semináře věnující se oblasti legislativy související s činností zastupitelů menších sídel. Školí se proto odděleně od zaměstnanců města.

Školení je určeno takřka všem zaměstnancům Městského úřadu v Novém Městě nad Metují, ale i všem tamním zastupitelům. Z celkového počtu proškolených osob tvoří zastupitelé asi 15 %. Připočítáme-li okolní obce, pak jde o celkem 45 zastupitelů a 80 zaměstnanců novoměstské radnice i okolních obecních úřadů.

Celkové náklady projektu byly vyčísleny na téměř 3,7 mil. Kč. Z 85 % budou pokryty z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, jehož vybrané oblasti má v gesci Ministerstvo vnitra. Zbývající částku zaplatí příjemce.

»Projekt je pro nás jednoznačným přínosem,« potvrdil starosta Nového Města nad Metují Petr Hable. »Umožní totiž sjednotit přístupy a postupy v oblastech strategického a finančního řízení města. Zvýší připravenost zástupců zapojených obcí, jak lépe investovat čas a prostředky s důrazem na specifika veřejné správy a úlohy obcí. Cílem je zvýšit efektivitu jejich činnosti a odpovědnost za jejich rozhodnutí.«

Na radnici v Novém Městě nad Metují se uskutečňuje zajímavý vzdělávací projekt.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down