Školský portál poradí kam s dítětem k zápisu

Kompletní informace ohledně zápisů do prvních tříd základních škol naleznou rodiče budoucích prvňáků na Školském portálu Pardubického kraje na adrese www.klickevzdelani.cz/zapis. Tento přehled je svým rozsahem mezi obdobnými portály unikátní.

 

 

„Školský portál Pardubického kraje jako jediný uvádí termíny zápisů do prvních tříd všech 253 základních škol, které se nacházejí na území kraje. Takto kompletní přehled je
v celonárodním měřítku jedinečný,“ 
řekl vedoucí odboru školství a kultury Pardubického kraje Martin Kiss. „Na některých školách se budoucí prvňáci při zápisu potkají s pohádkovými postavami, jako je Ája a maxipes Fík, nebo mohou prožít lesní dobrodružství,“ dodal Martin Kiss.

 

Zápisy do prvních tříd základních škol se v Pardubickém kraji konají od 15. ledna
do 15. února 2016 v průběhu jednoho nebo více dní. Odhaduje se, že v Pardubickém kraji bude pro školní rok 2016-2017 poprvé u zápisu méně než 6000 dětí. Údaj vychází z počtu vykázaných předškoláků ke dni 30. září 2015, kterých bylo celkem 6429, někteří se však zápisu zúčastnili už loni.

 

Databáze Termíny zápisů do ZŠ obsahuje kompletní údaje o všech 253 základních školách v Pardubickém kraji, které jsou seřazeny abecedně podle obcí s rozšířenou působností, dále podle PSČ a názvu obce, ve které se nachází. V levém sloupci je možné rozkliknout detailní informace o jednotlivých školách.*

/TZ/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *