Skupina COOP zvítězila s „venkovskými“ výdejními boxy v soutěži Obchodník roku

O vítězi v kategorii Mastercard Inovace roku – nová realita obchodu rozhodli svým hlasováním účastníci konference Retail Summit. Skupina COOP svými výdejními chlazenými boxy ukazuje jedno z možných řešení, jak zachovat a zlepšovat obchodní obslužnost venkovských oblastí. COOP začala chlazené boxy v ČR zřizovat jako první a otevírá je i v obcích, kde není pro obyvatele dostupný žádný obchod. Odborníci na řešení ocenili také to, že výdejní boxy COOP jsou z velké části zásobovány z produkce lokálních dodavatelů.

„Hledáme cesty, jak zajistit udržitelnost venkovského života a lokálních ekonomik, proto boxy zřizujeme například i v místech, kde klasický kamenný obchod nemůže ekonomicky fungovat. Klíčové položky, jako je pečivo, maso a uzeniny, dodávají do našich boxů především místní výrobci,“ okomentoval udělení ceny Lukáš Němčík, ředitel rozvoje a marketingu skupiny COOP.

Podle jeho slov skupina COOP dlouhodobě pracuje na konceptech, které vytvářejí z venkovských obchodů a společenská centra s širokou paletou služeb. V obchodech COOP tak lze dnes běžně vyřizovat například obchodní a finanční služby. Díky rozšíření prodejen o e-shopy si pak lidé mohou objednávat i dříve v malých prodejnách nedostupné zboží.

Udržitelnost v širokém slova smyslu je pro nás klíčová. Díky rozšiřování našich služeb nemusí dnes lidé na venkově složitě cestovat. V dalším propojování naší sítě 2400 obchodů s moderními technologiemi vidíme budoucnost,“ uzavřel Lukáš Němčík.

V soutěží Inovace roku se na dalších místech umístil firmy Rohlík a společný projekt firem Košík a Kaufland.*

/zr/

Novým formám prodeje potravin a dalšího základního zboří zejména v menších venkovských obcích se zevrubně věnuje aktuální zářijové vydání Moderní obce, které přináší i zkušenosti z využívání výdejních chlazených boxů v konkrétních obcích.

Tištěnou verzi odborného měsíčníku Moderní obec je možné předplatit si na:  https://www.profipress.cz/predplatne/.

Moderní obec v elektronické podobě, a to i jednotlivá vydání, si za výhodnou cenu můžete zakoupit na:  https://digi.profipress.cz/katalog/detail/moderni-obec.

Ilustrační foto: Skupina COOP

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down