21.05.2024 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slavnosti města Šumperka 2024 aneb Společně do Malé Vídně

Tradiční Slavnosti města Šumperka budou mít v letošním roce nové pojetí! Během čtyř dnů ožije slavnostmi celé město a na své si přijdou všechny generace. Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 1. června 2024 v dopoledních hodinách na náměstní Míru a program bude dále pokračovat oslavami v ulicích v prostorách celého města.

Program akce Šumný Šumperk – Slavnosti města Šumperka začne již ve čtvrtek 30. května dnem otevřených galerií, pokračovat bude pátečním ZUŠ open, promítáním Kina Oko open air a dalšími akcemi. Hlavní program je plánován na sobotu 1. června. „V rámci Šumného Šumperka se částečně přeneseme do období Malé Vídně a pozdějšího období první republiky, současně bude ale program čerpat z moderních trendů dnešní doby,“ říká Hana Písková z Domu kultury Šumperk.

Pro všechny generace

Návštěvníci se mohou těšit na program pro všechny generace. „Jsme rádi, že můžeme obyvatelům i návštěvníkům města nabídnout tak bohatý program v ulicích města. Cílem je, aby Slavnosti města byly oslavou pro všechny a aby každý si našel něco, co ho bude bavit,“ říká Miroslav Adámek, starosta města.Na pěší zóně bude mít svou šumperskou premiéru Mint Market – trhy se svěží módou, šperky, designem a delikatesami. V ulicích bude znít hudba pouličních umělců – buskerů. U sovy si budou moci posedět milovníci šumperské Cimbálky, Holátek nebo folkové muziky v podání kapely Zakafy. Pro děti je připravena Zábavná a pohybová zóna, Cirkus zóna, Podivuhodné hry Jiřího Šebesty, skákací hrady a další program.

Zájemci si budou moci navštívit zónu pěšího pluku 13, a to v Jiráskových sadech „u Barborky“, kde se budou moci vrátit zpět do historie s Městskou policií a Krajským vojenským velitelstvím Olomouc. Proběhne mimo jiné i boj o Moravskou Chrastavou nebo ukázka výcviku pěší roty. V průběhu Slavností bude možné si zapůjčit koloběžku a vyrazit třeba na komentovanou prohlídku šumperského orloje v Olomoucké ulici. U Hotelu Perk pak budou vystaveny autoveterány.

Koupě vstupenek

Již v těchto dnech si zájemci mohou zakoupit vstupenky na večerní koncerty v Pavlínině dvoře, na kterých vystoupí například písničkář Michal Horák, známá šumperská kapela Trocha klidu, čtyřčlenná kapela Unotrio nebo populární skupina Jelen. Druhá limitovaná edice lístků za zvýhodněnou cenu je v prodeji do konce května přes sms ticket a v pokladně Domu kultury Šumperk.*

Šumný Šumperk – Slavnosti města Šumperka pořádá Dům kultury Šumperk a město Šumperk. Více najdete na www.slavnosti-mesta.cz

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down