Slovenští starostové hrají fotbal nejlépe v Evropě. Třetí místo na EURO MAYORS 2016 vybojovali starostové z Česka

V pořadí již třetí Mistrovství Evropy v kopané starostů, které skončilo 21. května v Uherském Hradišti, ovládl tým Slovensko I, jenž ve finále porazil starosty z Itálie 3 : 0. V souboji o bronzové medaile zvítězil celek Česká republika I, když přehrál tým Ukrajiny 7 : 1.

Čeští starostové sice neobhájili titul mistrů Evropy v kopané starostovských týmů, který dobyli před čtyřmi roky v polském městě Tychy, ale na stupně vítězů turnaje EURO MAYORS 2016 minulý týden v Uherském Hradišti se vešli. To když v boji o třetí místo porazili tým Ukrajiny 7 : 1 brankami Tomáše Pintéra z Plané na Českobudějovicku (3), Pavla Drdy z Vidče na Vsetínsku (2) a Tomáše Zvěřiny z Mirošovic v okrese Praha-východ (2).

Českou republiku reprezentovaly dva týmy:

Czech Republic I (průměrný věk 40,44 roku): Aleš Salibor (Hlavnice), Jiří Řezníček (Tučín), Viktor Liška (Ratměřice), Tomáš Zvěřina (Mirošovice), Tomáš Drobný (Kostelní Lhota), Pavel Svoboda (Lipová), Tomáš Pintér (Planá), Václav Trobl (Truskovice), Radek Haloun (Horní Řasnice), Milan Brandejs (Teplice nad Metují), Libor Švardala (Slavkov), Lukáš Halata (Metylovice), Tomáš Grégr (Strážné), Václav Bujáček (Suchá Loz), Ondřej Máchala (Zlechov) Zdeněk Porubský (Vigantice), Pavel Drda (Vidče) a Jan Jílek (Jankov). Členy produkčního týmu byli: Josef Zoser a Petr Tlach.

Czech Republic II (průměrný věk (průměrný věk 45,41 roku):  Josef Hutěčka (Březnice), Tomáš Zicha (Drnovice), Michal Štěpánek (Němčice), Josef Smažinka (Litenčice), Bohumil Škarpich (Rusava), Jindřich Krušina (Břestek), Miroslav Vykydal (Nivnice), Antonín Popelka (Strání), Tomáš Machýček (Jeseník nad Odrou), Petr Weczerek (Služovice), Tomáš Koryčánek (Horní Újezd), František Kučera (Kamenický Šenov), Jiří Ulvr (Studenec), Vladimír Tesařík (Dolní Poustevna), Roman Forfera (Rybniště), Václav Vokáč (Drahonice) a Michal Tyrner (Nespeky).

Turnaje se zúčastnilo dvanáct týmů starostů z Česka, Slovenska, Chorvatska, Polska, Ukrajiny, Itálie, Slovinska, Německa, Jižního Tyrolska a Rakouska. Dvěma týmy bylo zastoupeno Česko a Slovensko. V průměru věkově nejmladším týmem byl tým Czech Republic I  (40,44 roku), nejstarším tým Rakouska (53,07).*

Záznam utkání o třetí místo na EURO MAYORS 2016 najdete na: http://fotbal.tvcom.cz/Zapas/Pohlavi-Muzi/Sezona-2016/135708-III-MISTROVSTVI-EVROPY-VE-FOTBALE-STAROSTU-o-3-misto.htm

Více v červencovém vydání Moderní obce.

/rš/

 

Ke snímku:

Vítězný tým starostů ze Slovenska

FOTO: ARCHIV

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down