Smart city v praxi: Publikace, kterou by si radnice neměly nechat ujít

Již v úterý 21. března v 11 hodin bude v rámci mezinárodního veletrhu Amper 2017 na odborné konferenci Smart city v praxi II slavnostně pokřtěna vůbec první publikace českého autora o konceptu smart city a jeho zavádění do každodenního života. Knihu Smart city v praxi od Jakuba Slavíka, manažerského konzultanta a odborníka na problematiku smart city, vydává vydavatelství Profi Press s. r. o., v jehož e-shopu (http://obchod.profipress.cz/ ) si ji už brzy budete moci objednat.

Označením „smart“, tedy chytrý či inteligentní, se dnes pyšní kdejaké zařízení. A vedle „smart“ technologií tu najednou máme také „smart“ města, která jsou s těmito technologiemi spojována. Že by tedy skutečně převrat v technologiích, které se z ničeho nic z hloupých stávají chytrými a předávají svoji inteligenci nám, ubohým nevědomým obyvatelům měst?

Kniha Smart city v praxi, první svého druhu na českém trhu od domácího autora, ukazuje koncept smart city především jako koncept strategického řízení, při němž jsou využívány moderní technologie z oblasti energetiky a služeb, mobility a informatiky pro ovlivňování kvality života ve městě, a následně k dosahování hospodářských a sociálních cílů. Nejde tedy o pouhé „digitální město“, kde se člověk bez chytrého telefonu naplněného všemožnými aplikacemi stává bezradným, jak je tento pojem někdy mylně interpretován.

Publikace je určena především těm, pro něž je koncept chytrého města náplní každodenní práce a potřebují se rychle zorientovat v jeho manažerské a ekonomické stránce a zároveň si umět poradit s přemírou zdánlivě „chytrých“ technologií, které dnes bohatě nabízí dodavatelský trh. Vedle učebnicových pasáží je publikace proložena mnoha případovými studiemi z konkrétních domácích a zahraničních projektů a krátkými praktickými příběhy ze života, které ukazují podstatu probíraného problému názorněji, než mnohastránková pojednání.*

 

Pozvánku na konferenci a křest naleznete zde: http://www.smartcityvpraxi.cz/konference5.php

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *