SMO ČR ocenil úřady územních samospráv, které se pečlivě věnují vzdělávání svých úředníků

Zlatá, stříbrná a bronzová ocenění Vzdělaný úřad byla včera během závěrečného dne dvoudenní Celostátní finanční konference Svazu měst a obcí předána zástupcům úřadů obcí a měst (a jednoho krajského úřadu), které se výrazně zapojily do vzdělávání svých úředníků poskytovaného prostřednictvím projektu Efektivní správa obcí.

Svaz měst a obcí ČR uskutečňuje projekt Efektivní správa obcí (ESO) už od roku 2018, přičemž jeho hlavním cílem je zvýšit kvalitu výkonu veřejné správy v území formou nabídky bezplatných vzdělávacích prezenčních i distančních aktivit. Projekt ESO je financován Evropským sociálním fondem prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Úřadům, které se do vzdělávání v rámci projektu zapojily nejvíc, Svaz měst a obcí uděluje prestižní ocenění Vzdělaný úřad. Bylo tomu tak i včera během ukončené dvoudenní XXV. Celostátní finanční konference SMO ČR v pražském Clarion Hotel Congress Prague.

Ocenění předávali předseda SMO ČR František Lukl, výkonná ředitelka SMO ČR Radka Vladyková, ředitel projektu ESO Jan Mareš, a Dan Jiránek, donedávna ještě ředitel svazové sekce pro projekty a inovativní přístupy, který nyní nově zastává funkci předsedy Výboru pro životní prostředí a zemědělství Zastupitelstva Středočeského kraje.

Ocenění Vzdělaný úřad byla udělena těmto úřadům obcí a měst:

BRONZOVÉ OCENĚNÍ: Jablonec nad Nisou, Liberec, Litvínov, Ústecký kraj, Lovosice, Rožnov pod Radhoštěm

STŘÍBRNÉ OCENĚNÍ: Blansko, Chropyně, Jirkov, Rakovník, Velké Hamry, Vizovice, Znojmo

ZLATÉ OCENĚNÍ: Bojkovice, Cvikov, Holešov, Chomutov, Karviná, Kyjov, Prachatice, Staré Město

Z předání zlatého ocenění tajemníkovi městského úřadu Bojkovice na Uherskohradišťsku Josefu Mlčkovi. Zleva: Dan Jiránek, Jan Mareš, Josef Mlček, Radka Vladyková a František Lukl. Foto: Ivan Ryšavý

Bronzové ocenění získá územní samosprávný celek, jehož více než 15 % úředníků absolvovalo v rámci projektu ESO vzdělávací aktivity v rozsahu 40 hodin a výše. Stříbrné ocenění obdrží obec nebo kraj, jehož více než 30 % úředníků absolvovalo v rámci projektu ESO vzdělávací aktivity v rozsahu 40 hodin a výše. Zlaté ocenění náleží těm subjektům, kde více než 50 % úředníků absolvovalo v rámci projektu ESO vzdělávací aktivity v rozsahu 40 hodin a výše.

Na snímku: Včera byli za své aktivity oceněni také specialisté projektu ESO, kteří působí v území. Foto: Ivan Ryšavý

Předání dalších ocenění Vzdělaný úřad se plánuje na únor příštího roku v Národním muzeu v Praze. Napřesrok v dubnu projekt ESO končí, avšak Svaz měst a obcí ČR už nyní chystá další vzdělávací aktivity, které na něj navážou.*

/rš/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down