SMS ČR a SPOV ČR budou úzce spolupracovat

Dohodu o úzké spolupráci uzavřely mezi sebou Spolek pro obnovu venkova ČR a Sdružení místních samospráv ČR. Stalo se tak 2. října na Národní konferenci VENKOV 2019 v Klášteře premonstrátů Teplá u Mariánských Lázní.

Memorandum stvrzuje již dřívější dlouholetou spolupráci obou organizací při hájení zájmu venkova, měst a obcí. „Součástí dohody je například to, že obě organizace budou v rámci legislativního procesu uplatňovat společná stanoviska, což přispěje k posílení hlasu venkova při vytváření a přijímání zákonů,“ uvedl Stanislav Polčák, předseda Sdružení místních samospráv ČR. „Musíme zesílit tlak na vládu, aby se venkovu konečně začala věnovat,“ doplnila ho za Spolek pro obnovu venkova jeho předsedkyně Veronika Vrecionová.

Dohoda o úzké spolupráci mimo jiné předpokládá úzkou koordinovanou spolupráci v oblasti legislativního procesu i v dalších oblastech. Obě organizace uzavřením dohody také potvrdily dosavadní společný zájem o venkovský prostor a společné zájmy obcí.

Na základě dohody začnou fungovat společné pracovní skupiny a přistoupí se k další užší spolupráci při organizování a koordinaci společných aktivit, jak mediálních, tak zájmových (pořádání společných diskusí, seminářů, vzdělávacích aktivit apod.).

Sdružení místních samospráv ČR se zavázalo k tomu, že jako řádné připomínkové místo v legislativním procesu uplatní do svých stanovisek k návrhům nové legislativy připomínky, které vznese Spolek pro obnovu venkova ČR. SMS ČR také Spolku pro obnovu venkova ČR umožní využít služeb právníků a legislativních analytiků, jimiž samo disponuje.*

Dohoda byla uzavřena na dobu neurčitou.

/zr/

K foto:

Předsedkyně SPOV ČR Veronika Vrecionová a předseda SMS ČR Stanislav Polčák bezprostředně po podpisu dohody.

Foto: facebook SMS ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down