SMS ČR pomáhá starostům v boji s koronavirovou pandemií i sérií webinářů s předními experty

Sdružení místních samospráv ČR spustilo v souvislosti s pandemií onemocnění covid-19 sérii webinářů, v nichž představitelům samospráv přináší nezbytné informace přímo od předních odborníků. Starostové tak měli možnost diskutovat o aktuální situaci a opatřeních například s generálem Pavlem, hejtmanem Půtou či s prof. Prymulou, v nejbližší době pak proběhne webinář například s ministrem školství Plagou.

Obce byly v současné situaci hozeny do vody, aby si poradily, jak umí. V počátcích nouzového stavu se jim nedostávalo nejen ochranných prostředků, ale ze strany vlády jim chyběly také základní informace, jasné pokyny a koordinace. My se snažíme tento deficit alespoň částečně nahrazovat. Jedním z nástrojů, jak starostům v téhle chvíli pomoci, jsou právě tyto webináře,“ vysvětluje Stanislav Polčák, předseda SMS ČR a dodává: „Sdělovací prostředky sice referují o koronavirové krizi pravidelně a důkladně, ale samosprávy potřebují i řadu velmi specifických informací, aby dokázaly zajistit chod obcí a ochranu svých občanů, to vše samozřejmě v souladu se zákonem.

SMS ČR vysílá webináře určené představitelům samospráv již od 18. března, kdy byl hostem prvního z nich hejtman Libereckého kraje Martin Půta. 23. 3. pak o úloze samospráv v krizovém řízení hovořil generál Petr Pavel.

Sdružení zprostředkovává komunálním politikům také názory právníků, daňových expertů, epidemiologů a příklady dobré praxe od kolegů starostů. Povzbuzení se jim dostává touto formou také např. od operní pěvkyně Dagmar Peckové nebo (tento pátek) od teologa a přírodovědce Marka Orko Váchy. Včera byl hostem webináře předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula a například už zítra, ve středu 1. dubna, SMS ČR na svém webináři přivítá ministra školství Roberta Plagu.

Webináře se konají denně, a to vždy od 18:00, a účastníci mohou v jejich průběhu klást hostům dotazy prostřednictvím chatu. Již realizované webináře lze zhlédnout na https://www.smscr.cz/webinare.

„Kromě webinářů nabízíme členským obcím také bezplatnou poradnu v nouzovém stavu, v níž odpovídáme na konkrétní dotazy, a vytvořili jsme i sérii instruktážních videí nazvanou „Příklady krizové praxe“, kterými se snažíme šířit mezi lidmi jednoduché praktické rady a návody, jak si poradit v situaci, kdy například vázne distribuce ochranných prostředků,“ upozorňuje závěrem ředitelka SMS ČR Jana Přecechtělová.*

/zr/

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down