Sobotní nové volby v deseti obcích měly 56,96% účast

V sobotu 20. května se volila zastupitelstva deseti obcí. K volebním urnám přišlo celkem 2300 ze 4038 oprávněných voličů. Nejvíc ve Svárově na Uherskohradišťsku. Průměrný věk všech zvolených zastupitelů je 48,91 roku. Mezi 74 zastupiteli bylo zvoleno 24 žen.

Jako první byly výsledky sečteny v Horní Blatné na Karlovarsku, a to v sobotu v čase 22:53. Volební účast tam byla 65,26 %. V sedmičlenném zastupitelstvu zasedne pět kandidátů z uskupení Za společné soužití občanů a dva kandidáti z ODS. Toto zastupitelstvo bude nejstarší z aktuálně sestavených. Jeho průměrný věk dosahuje 57,43 roku.

Naopak nejmladší zastupitelstvo o průměrném věku 39,14 roku bude mít Dobrovíz na Praze-západ, kde získalo všech sedm mandátů sdružení PRO NAŠE OBČANY. Voleb se zúčastnilo 37,93 % voličů.

61,08 % voličů hlasovalo ve Vinařích na Kutnohorsku. Sedm mandátů tam obsadí Sdružení nezávislých kandidátů. Mezi nimi zasedne i 74letý důchodce Josef Čížek, nejstarší kandidát a zároveň zvolený zastupitel těchto voleb.

Devítičlenné zastupitelstvo Čachrova na Klatovsku budou tvořit tři kandidáti SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ, tři ze sdružení SNK JEDNA, dva ze sdružení ŠUMAVÁCI a jeden z KDU‑ČSL. Rozhodlo o tom 59,27 % voličů.

Vůbec nejvyšší volební účast v rámci sobotních voleb na úrovni 75,47 % hlásí Svárov na Uherskohradišťsku. Čtyři mandáty dali voliči NOVÉ STRANĚ SVÁROV a tři STAROSTŮM A NEZÁVISLÝM. Zvolen zde byl nejmladší zastupitel, 24letý zámečník a svářeč David Hubáček.

K volbám v Kozlově na Olomoucku přišlo 58,93 % voličů. Rozhodli o tom, že pět křesel v zastupitelstvu připadne Kozlovu 2017 a dvě křesla hnutí Kozlov – Slavkov 2017.

V Josefově na Sokolovsku zvítězili se čtyřmi mandáty Nezávislí za rozvoj obce, se dvěma mandáty Venkov s rozumem a s jedním mandátem Sdružení venkov. Účast voličů činila 68,87 %.

Voliči v Košátkách na Mladoboleslavsku dali 82,85 % platných hlasů hnutí Společně pro všechny, které tak bude mít šest mandátů. Jeden mandát připadl Hasičům Košátky, kteří získali 17,15 % hlasů. Celkem k volbám přišlo 48,41 % voličů.

V Podolí na Uherskohradišťsku je devítičlenné zastupitelstvo, které bude nově složeno z šesti zvolených kandidátů Alternativy pro Podolí a po jednom pak z uskupení Zdravé Podolí, Podolí nám není lhostejné a Aktivita. K volbám se dostavilo 56,79 % voličů.

V neděli v čase 2:43 byly zpracovány výsledky za poslední obec. Zastupitelstvo Kel na Mělnicku budou tvořit vždy dva zastupitelé z uskupení „Pro rozvoj obce Kly“, NEZÁVISLÍ a Tradice venkova. Zbývající jeden mandát obdrželo sdružení „Za lepší život ve Klích“. Volební účast byla 54,63 %.

Podrobné výsledky naleznete na adrese www.volby.cz. Český statistický úřad je dnes předložil ke schválení Státní volební komisi.*

/tz/

 

K foto:

Obecní úřad v obci Kly na Mělnicku

Foto: archiv obce

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down