Autor
Kategorie:
EU

Sociální klima ve školách se zlepší i díky projektu

V Moravskoslezském kraji se rozhodli bojovat s šikanou a agresivitou ve školách také prostřednictvím projektu podpořeného 11 milionovou dotací z OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Do projektu s příznačným názvem Vytváření pozitivního sociálního prostředí ve školách, jenž byl završen v lednu, se...

V Moravskoslezském kraji se rozhodli bojovat s šikanou a agresivitou ve školách také prostřednictvím projektu podpořeného 11 milionovou dotací z OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Do projektu s příznačným názvem Vytváření pozitivního sociálního prostředí ve školách, jenž byl završen v lednu, se zapojilo 29 škol z Moravskoslezského a 9 škol z Olomouckého kraje.

SROVNÁNÍ POSKYTLO NA 4000 ŽÁKŮ

»Celkem 72 pedagogických pracovníků absolvovalo zhruba 250 hodin školení zaměřených mimo jiné na osobnostní růst, komunikaci i empatii, což se zpětně pozitivně promítá do mezilidských vztahů ve školách a do celkového klimatu školských zařízení,« komentovala náměstkyně hejtmana Věra Palková.

Zhruba čtyři tisíce žáků zúčastněných škol vyplnilo dotazník mapující sociální prostředí ve školních zařízeních před zahájením a po ukončení projektu. Výsledná data budou zpracována a porovnána v nejbližší době.

Sami pedagogové vnímají realizaci projektu velmi pozitivně »Školení byla vedena s profesionalitou a všichni jsme ocenili praktické rady, které jsem již vyzkoušel v praxi, a musím říct, že fungují,« sdělil své zkušenosti Stanislav Rut ze základní školy v Krásném Poli.

SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE NAPŘÍČ KRAJI

Akreditované vzdělávací aktivity projektu zaštiťoval hlavní partner občanské sdružení Centrum nové naděje, jenž zajistil sebezkušenostní vzdělávací část v malých skupinách a supervizi přímé práce s žáky. Dalším partnerem projektu bylo občanské sdružení AVE, které proškolilo jedenáct pedagogických kolektivů.

K dalším spolupracujícím organizacím, jež poskytly své lektory v teoretickém vzdělávání účastníků projektu, patří pedagogicko psychologické poradny, Krajský úřad Olomouckého kraje, oddělení sociálně právní ochrany Magistrátu Frýdek – Místek, fond ohrožených dětí, probační a mediační služba, okresní státní zastupitelství a krizové centrum. Projekt vznikl na základě potřebnosti, kterou pravidelně sleduje krajský školský koordinátor při odboru školství Moravskoslezského kraje, který byl zároveň odborným garantem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *