Sociální služby rozšířily svůj vozový park o nové elektromobily

Sociální služby města Pardubic mohou od čtvrtka 25. srpna využívat k jízdám za svými klienty nová elektrovozidla. Celkem 10 elektromobilů, z celkového počtu 14 objednaných vozidel, nahradí nejstarší „členy“ vozového parku sociálních služeb, které na jeho obměnu získaly prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj evropskou dotaci ve výši zhruba 10 milionů korun.

„Pracovníci sociálních služeb v rámci zajišťování potřebné péče o klienty využívají vozidla velmi často. Při poskytování péče  v domácím prostředí klientů, a to i ve večerních hodinách a víkendech, měsíčně najedou téměř 20 000 kilometrů. Nové elektromobily nahradí nejstarší vozidla vozového parku organizace a budou nasazena na trasy s největším nájezdem kilometrů. Jelikož pracovníci sociálních služeb je budou využívat zejména k cestám v hustém městském provozu, nasazení malých elektrovozidel typu Volskwagen (VW) e-up, jejichž 10 deset kusů bylo předáno dnes, a 4 vozidel typu VW ID 3, které budou předány do konce roku, má mít i výrazný ekologický aspekt. Dojezd jednoho vozu je přibližně 200 kilometrů, a proto nebude nutné ani jeho každodenní dobíjení,“ podotýká náměstek primátora pro oblast sociální politiky Jakub Rychtecký. Ten byl i členem pracovní skupiny, jež za Svaz měst a obcí ČR vyjednával možnost financování obnovy vozových parků sociálních služeb v rámci dotačního titulu z programu REACT – EU.

Tím, že jsou vozidla čistě elektrická, ušetří organizace na výdajích spojených s provozem parku. Jedním z důvodů je skutečnost, že ojeté vozy vyžadovaly čím dál častěji návštěvu servisu, významně levnější bude také náklad na ujetý kilometr. „Pořízením vozidel v rámci dotační titulu z programu REACT – EU se nám podařilo významně obnovit stárnoucí vozový park, a to s minimální spoluúčastí. Dále očekáváme, i přes dramatický růst ceny elektrické energie, značné úspory na provozu elektrovozidel. Nezbytná dobíjecí místa přitom byla vybudována v Domově pro seniory U Kostelíčka, kde vozidla parkují,“ informuje ředitel Sociálních služeb města Pardubic Petr Krejčí.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down