Soupiska finalistů soutěže Vesnice roku už je kompletní

Po dvou měsících skončilo hodnocení třinácti krajských kol a zároveň všech 210 obcí, které se letos rozhodly přihlásit do soutěže Vesnice roku 2015. Obce, které v krajském kole získaly prvenství, postupují do celostátního kola soutěže. Kdo se stane celkovým vítězem soutěže a které obce obdrží další ocenění v celostátním kole, bude oznámeno 19. září v Luhačovicích.

Za jednoho z vyhlašovatelů soutěže – Ministerstvo pro místní rozvoj – jeho šéfka Karla Šlechtová při této příležitosti uvedla:  „Upřímně gratuluji všem oceněným obcím a finalistům přeji hodně štěstí v celostátním kole, které je čeká první týden v září. Věřím, že v průběhu léta budu mít možnost pogratulovat osobně a zároveň se setkat s ostatními soutěžícími obcemi.“ 

Přihlášené obce byly hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce.

Do celostátního kola, které proběhne v termínu od 30. srpna do 5. září 2015, postupuje vždy jedna obec za každý kraj. Výsledky celostátního kola a nositele titulu „Vesnice roku 2015“ slavnostně vyhlásí ministryně  Karla Šlechtová 19. září v Luhačovicích, v rámci konání Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů.

Finalisté Vesnice roku 2015

Babice, Zlínský kraj

Bžany, Ústecký kraj

Černotín, Olomoucký kraj

Jarošov nad Nežárkou, Jihočeský kraj

Krásná, Karlovarský kraj

Kornatice, Plzeňský kraj

Kunín, Moravskoslezský kraj

Martínkov, Kraj Vysočina

Mříčná, Liberecký kraj

Rudka, Jihomoravský kraj

Stračov, Karlovarský kraj

Vraný, Středočeský kraj

Vysočina, Pardubický kraj

/zr/

Na snímku: Obec Kornatice (183 obyvatel) v jihozápadním cípu okresu Rokycany je letos vítězem krajského kola soutěže v Plzeňském kraji.*

Foto: web obce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *