01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soutěž Cesty městy 2014 se opět hlásí o slovo

Ještě až do 31. května mohou obce, sdružení obcí, města či jejich městské části, mikroregiony, kraje apod. přihlašovat do soutěže Cesty městy 2014 dopravní řešení, která na jejich území přispívají ke zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti jejích účastníků. Soutěž je pojata jako klání obcí, měst...

Ještě až do 31. května mohou obce, sdružení obcí, města či jejich městské části, mikroregiony, kraje apod. přihlašovat do soutěže Cesty městy 2014 dopravní řešení, která na jejich území přispívají ke zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti jejích účastníků. Soutěž je pojata jako klání obcí, měst nebo regionů, jehož vítěz se stává inspirací pro ostatní. Přihlášky do soutěže proto nezasílá autor řešení, zhotovitel či investor, ale územní samosprávný celek, na jehož katastru se řešení nachází.

NECHTE SE INSPIROVAT PROJEKTY Z OJEDINĚLÉ DATABÁZE

Těm, kdo snad ještě váhají, zda zajímavý projekt na svém území mají vůbec přihlásit do soutěže (dříve známé jako Zklidňování dopravy ve městech a obcích - pozn. redakce), může v jejich rozhodování pomoci nahlédnutí do unikátní databáze soutěžních řešení (viz www.nadacepartnerstvi.cz a dále odkazy »veřejný prostor doprava«; »zklidňujeme dopravu« a »Cesty městy«).

V databázi totiž mohou svůj projekt porovnat s jinými, které soutěží prošly už v minulých letech, ale navíc se úspěšnými řešeními mohou i sami dále inspirovat.

»Naším cílem je zviditelnit a odměnit kvalitní realizace, které se mohou stát vzorem. Spíše než o objem či výši proinvestovaných prostředků jde o odvahu, komplexní přístup nebo průkopnický nápad,« poznamenává za Nadaci Partnerství Ing. Petr Šmíd, projektový manažer soutěže.

OCENĚNÁ SOUTĚŽNÍ ŘEŠENÍ BUDEME ZNÁT V ZÁŘÍ

Vítězné projekty budou slavnostně vyhlášeny v září u příležitosti Evropského týdne mobility. Novinkou letošního ročníku je zařazení vzdělávacího programu pro zástupce měst a obcí, který je zaměřen na dopravní bezpečnost a další témata související s rozvojem městské mobility.

Soutěž je vyhlašována Nadací Partnerství, generálním partnerem akce je tradičně společnost Škoda Auto. Mediálním partnerem soutěže od jejího počátku je měsíčník Moderní obec. Během dvanáctiletého trvání soutěže odborná porota zhodnotila přes 330 dopravních řešení, přičemž oceněno bylo na 75 z nich. Nadace Partnerství mezi ně rozdělila finanční odměny v hodnotě přes 3,3 mil. Kč.

Základní fakta o soutěži Cesty městy 2014

Soutěž probíhá ve třech kategoriích: - bodová řešení (samostatně fungující realizace, např. přechody pro chodce, křižovatky);

- liniová řešení (na sebe navazující realizace, např. komunikace pro chodce, zklidněné ulice);

- plošná řešení (komplexní řešení, např. náměstí).

Do soutěže tak lze přihlásit celou škálu stavebních projektů různých objemů a funkcí - od přechodů pro chodce přes cyklostezky, křižovatky, pěší zóny až po nové dopravní terminály či renovovaná náměstí.

Všechny přihlášené projekty navštíví zástupci odborné komise a přímo na místě vyhodnotí jejich kvalitu s přihlédnutím ke čtyřem základním kritériím: přínos pro obyvatele; širší souvislosti; úroveň řešení; inspirativnost a originalita.

Uzávěrka přihlášek: 31. 5. 2014

Více informací o soutěži: www.cestymesty.cz

ZDROJ: NADACE PARTNERSTVÍ

Přede dvěma roky bodovala v soutěži také obec Tovéř projektem okružní křižovatky.

FOTO: ARCHIV NADACE PARTNERSTVÍ

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down