Autor
Kategorie:
Různé

Soutěž Cesty městy opět vyhlášena: Zúčastníte se?

Nadace Partnerství vyhlašuje 11. ročník celostátní soutěže Cesty městy, která oceňuje stavební projekty, jejichž cílem je zklidnění dopravy ve městech a obcích. Podmínkou účasti je realizace dopravních řešení v období posledních pěti let a jejich příznivý vliv na životní prostředí. Uzávěrka příjmu...

Nadace Partnerství vyhlašuje 11. ročník celostátní soutěže Cesty městy, která oceňuje stavební projekty, jejichž cílem je zklidnění dopravy ve městech a obcích. Podmínkou účasti je realizace dopravních řešení v období posledních pěti let a jejich příznivý vliv na životní prostředí. Uzávěrka příjmu přihlášek je 31. května 2012, generálním partnerem soutěže je opět společnost Škoda Auto.

Soutěž Cesty městy je ve střední Evropě unikátní svým zaměřením, rozsahem a tradicí. »Naším cílem je zviditelnit a odměnit kvalitní dopravní řešení uskutečněná v České republice, která se mohou stát inspirací pro ostatní,« říká Petr Šmíd, projektový manažer Cestovního programu Nadace Partnerství. »Za deset let trvání soutěže odborná porota zhodnotila téměř 250 dopravních projektů. Oceněno bylo více než 60 projektů, mezí něž byly rozděleny finanční odměny v hodnotě přes 3 mil. Kč,« dodává Petr Šmíd.


Do soutěže Cesty městy je možné přihlásit dopravní řešení zaměřená na zvyšování bezpečnosti provozu, zkvalitňování veřejného prostoru a optimální uspořádání automobilové, cyklistické, pěší a veřejné dopravy. Přihlášky do soutěže mohou zasílat nejen města, ale také další orgány místní správy, tedy městské části, obce, sdružení obcí nebo mikroregiony.

Již šestým rokem je generálním partnerem soutěže Cesty městy společnost Škoda Auto. »Podpora projektů a opatření, která zvyšují bezpečnost všech účastníků dopravního provozu, patří v oblasti společenské odpovědnosti do našich priorit,« připomíná Petr Ondráček z oddělení vnějších vztahů Škoda Auto. Dalšími partnery soutěže jsou společnost 3M Česko, Národní síť Zdravých měst ČR a Svaz měst a obcí ČR, mediálními partnery časopisy Moderní obec a Dopravní inženýrství.

Více informací o soutěži, včetně ojedinělé databáze projektů zklidňování dopravy v České republice, naleznete na www.cestymesty.cz.

Hradec Králové loni v soutěži zaujal projektem Terminál hromadné dopravy a rekonstrukce Riegrova náměstí.

Cenu časopisu Moderní obec v minulém roce získal Vyškov za řešení nástupního prostoru podchodu pod průtahem II/430.

FOTO: ARCHIV NADACE PARTNERSTVÍ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *