Autor
Kategorie:
Různé

Soutěž Cesty městy vyhlášena již podvanácté

Starostové, pozor! Podařilo se během posledních tří let na území vaší obce úspěšně uskutečnit stavební projekt, který přispěl ke zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti jejích účastníků? Nenechávejte si tuto zprávu pro sebe a přihlaste projekt do soutěže Cesty městy. Zviditelníte tím svou obec a...

Starostové, pozor! Podařilo se během posledních tří let na území vaší obce úspěšně uskutečnit stavební projekt, který přispěl ke zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti jejích účastníků? Nenechávejte si tuto zprávu pro sebe a přihlaste projekt do soutěže Cesty městy. Zviditelníte tím svou obec a navíc pro ni můžete získat některou z cen pro nejlepší dopravní řešení!

Hlavním cílem soutěže je ocenit projekty, které se pro ostatní města a obce mohou stát vzorem. Z dosavadních 11 ročníků soutěže její organizátor – Nadace Partnerství spolu s generálním partnerem společností Škoda Auto a. s. zviditelnili a finančně ocenili více než 60 stavebních řešení. Mediálním partnerem soutěže od samého jejího počátku je měsíčník Moderní obec.

Unikátním výstupem ze všech minulých ročníků je veřejně dostupná databáze, v níž lze vyhledávat jednotlivé soutěžní projekty jak podle roku, kdy byly přihlášeny do soutěže, tak podle dalších kritérií – ve kterém městě a kraji jsou situovány, o jaký typ řešení jde (dopravně zklidněné zóny, komunikace pro cyklisty, křižovatky, parking, přechody pro chodce, rozvoj šetrné mobility, zastávky veřejné dopravy apod.), případně které prvky dopravního zklidňování byly v projektu využity (miniokružní křižovatky, ostrůvky, směrově vychýlené jízdní pruhy, střední dělicí pásy, zpomalovací prahy, vysazené chodníkové plochy, zvýšené plochy, zúžené komunikace atd.).

Uzávěrka letošního ročníku je 31. května. Více informací o soutěži najdete na stránkách: www.cestymesty.cz

V soutěži slavil úspěch i dopravní terminál Jana Pernera v České Třebové.

FOTO: archiv nadace Partnerství

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *