Autor
Kategorie:
Různé

Soutěž Era Starosta roku už zná pět finalistů

Čtvrtý ročník soutěže Era Starosta roku míří do finále. Ze 166 přihlášených starostek a starostů byla v říjnu odbornou komisí vybrána závěrečná pětice nejlepších kandidátů. Jeden z nich získá ve druhé polovině listopadu titul nejlepšího starosty a pro svou obec 0,25 mil. Kč. Zároveň obdrží tradiční...

Čtvrtý ročník soutěže Era Starosta roku míří do finále. Ze 166 přihlášených starostek a starostů byla v říjnu odbornou komisí vybrána závěrečná pětice nejlepších kandidátů. Jeden z nich získá ve druhé polovině listopadu titul nejlepšího starosty a pro svou obec 0,25 mil. Kč. Zároveň obdrží tradiční Rychtářské právo jakožto dávný symbol dobrého vedení obce.

Podle Lenky Heřmánkové, manažerky SME Poštovní spořitelny, se nyní z finalistů vybere vítěz na základě výsledků návštěv zástupců hodnoticí komise přímo v obcích, odkud byli starostky a starostové do soutěže nominováni místními obyvateli.

O titul Era Starosta roku se letos uchází Bohumil Cempírek (Polnička, okr. Žďár nad Sázavou), Petr Halada (Kamýk nad Vltavou, okr. Příbram), Jana Kuthanová (Hoříněves, okr. Hradec Králové), Josef Lněníček (Nepomyšl, okr. Louny) a Vlasta Mokrá (Násedlovice, okr. Hodonín). Vítěz bude znám ve druhé polovině listopadu.

»Letos bylo hodnocení opět velmi složité, dokonce možná o něco složitější než v předchozích letech. Každý z hodnotitelů totiž měl trochu jiné favority, ale nakonec se komise na pěti finalistech jednomyslně shodla,« uvedla Kateřina Bláhová z Nadace VIA, manažerka projektu Era Starosta roku.

Informace o soutěži jsou dostupné na webových stránkách www.erasvet.cz a www.nadacevia.cz. Soutěž se koná v rámci programu podpory projektů zaměřených na komunitní rozvoj, který vyhlašují ČSOB a Era ve spolupráci s Nadací VIA.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *