Autor
Kategorie:
Různé

Soutěž Farma roku uzavírá přihlášky

Už pouze do konce května se lze přihlásit do soutěže Farma roku. Pořádá ji Asociace soukromého zemědělství (ASZ) ČR, přičemž už před 12 lety, kdy s ní začala, dala soutěži do vínku ukazovat široké zemědělské i nezemědělské veřejnosti, že český sedlák hospodařící na své rodinné farmě může být nejen...

Už pouze do konce května se lze přihlásit do soutěže Farma roku. Pořádá ji Asociace soukromého zemědělství (ASZ) ČR, přičemž už před 12 lety, kdy s ní začala, dala soutěži do vínku ukazovat široké zemědělské i nezemědělské veřejnosti, že český sedlák hospodařící na své rodinné farmě může být nejen úspěšným podnikatelem, ale i hrdým a svobodným člověkem pozitivně ovlivňujícím svou obec a region.

Přihlásit se do soutěže není obtížné: Stačí kontaktovat příslušnou regionální ASZ (nebo členský svaz), aby farmu do soutěže nominovala, a vyplněnou přihlášku zaslat nejpozději do 31. 5. e-mailem (kancelar@asz.cz) či poštou (Dělnická 30, 170 00 Praha 7) do hlavní kanceláře ASZ ČR. Přihlásit se může každý člen ASZ bez ohledu na velikost farmy, výrobní zaměření či přírodní podmínky, v nichž hospodaří. Jeho farma je pak hodnocena v pěti kriteriích, jimiž jsou celkový vzhled farmy, organizace práce, ekonomické výsledky, zamýšlený rozvoj a zapojení rodiny do chodu farmy.


Nejúspěšnější farmy, které se umístí na prvních pěti místech, budou odměněny na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže v jednom z velkých pražských divadel. Vyhlašování výsledků soutěže se v posledních letech stalo velice populární a vyhledávanou společenskou událostí a těší se rostoucímu zájmu médií. Pro vítěze je připravena odměna 100 tisíc korun v hotovosti, farmy na druhém až pátém místě si dalších sto tisíc rozdělí mezi sebou.

Úspěch místní farmy v soutěži je i úspěchem obce, v jejímž katastru farmář hospodaří. Je tedy případně také na starostech, aby šikovné a úspěšné farmáře z řad obyvatel obce vybídli k účasti v soutěži.

Rodina Smetanových před svým statkem ve Svobodných Dvorech u Hradce Králové. V loňské soutěži Farma roku se Smetanovi umístili na stříbrné příčce.

FOTO: archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *