Autor
Kategorie:
Různé

Soutěž Městská knihovna roku 2014 dospěla do svého finále

Knihovny z Nové Včelnice (okr. Jindřichův Hradec), Rožmitálu pod Třemšínem (okr. Příbram), Sedlčan (okr. Příbram), Ostrova (okr. Karlovy Vary) a Vsetína se letos budou ucházet o titul Městská knihovna roku 2014. Do finále soutěže postoupily jako vítězové jednotlivých kategorií podle velikosti měst,...

Knihovny z Nové Včelnice (okr. Jindřichův Hradec), Rožmitálu pod Třemšínem (okr. Příbram), Sedlčan (okr. Příbram), Ostrova (okr. Karlovy Vary) a Vsetína se letos budou ucházet o titul Městská knihovna roku 2014. Do finále soutěže postoupily jako vítězové jednotlivých kategorií podle velikosti měst, která jsou jejich zřizovateli. Soutěž, jíž se v tomto roce zúčastnilo 34 městských knihoven, je pořádána Svazem knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) spolu se společností Skanska a její výsledky budou slavnostně vyhlášeny už 10. října v Zrcadlové kapli pražského Klementina.

Předtím však ještě 22. a 23. září členové odborné poroty všechny tyto knihovny osobně navštíví. Porotce bude nejvíce zajímat společenské a komunitní působení knihovny v místě, úroveň jejího prostředí (interitér, exteriér, prostor…), stejně jako významné akce, které v minulém období uspořádala. A jde o hodně: S titulem Městská knihovna roku se totiž pojí rovněž finanční odměna 70 tisíc korun.

Městská knihovna v Sedlčanech na Příbramsku za pět let trvání této soutěže ve své kategorii knihoven měst do 10 tisíc obyvatel už čtyřikrát zvítězila a jednou obsadila druhé místo. Tentokrát by knihovnice ze Sedlčan rády sáhly po metě nejvyšší.

Vedoucí knihovny Blanka Tauberová si z poslední doby nejvíce považuje rozšíření provozní doby na 41 hodin týdně či půjčování stolních her, ale také čteček elektronických knih. V knihovně jsou hrdí na její vybavení novým sedacím nábytkem (tzv. váledly), jehož nákup byl financován i z výtěžku akce Jarmark andělů.

Blanka Tauberová však rovněž připomíná letošní vítězství své kolegyně Jany Vyskočilové na celostatni soutěžní přehlídce vzdělávacích programů pro děti OKnA (O Knihovnických Aktivitách) v Hradci Králové za program Poezie v povětří a také už deset let trvání projektu sedlčanské knihovny na podporu čtenářství – Je nám dobře na světě aneb Kniha je náš kamarád.

Městská knihovna Sedlčany během uplynulého roku pro své čtenáře a další příznivce uspořádala úctyhodných 614 akcí i dalších aktivit.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *