Autor
Kategorie:
Různé

Soutěž na podporu lidí s hendikepem

Zaměstnáváte na svém úřadě pracovníky se zdravotním postižením, a chcete je veřejně pochválit? Přihlaste je do soutěže!

Ještě do 15. září můžete navrhnout dva své zaměstnance se zdravotním postižením na cenu Zaměstnanec roku. Svými nominacemi dáte najevo nejen to, že si svých kolegů vážíte a že je jejich práce pro vaši organizaci důležitá, ale především podpoříte trend zaměstnávání hendikepovaných osob.

Na myšlenku vyhlásit soutěž o nejlepšího zdravotně postiženého Zaměstnance roku přivedl vyhlašovatele soutěže, Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), fakt, že stojí za to zviditelnit samotné kvalitní zaměstnavatele osob se zdravotním postižením a jejich produkty i jejich zaměstnance.

Organizátor soutěže upozorňuje na to, že tým, v němž pracuje člověk se zdravotním postižením, bývá výkonnější, je v něm méně absencí kvůli krátkodobým nemocem a především v něm panuje lepší sociální klima!

PRO OTEVŘENÝ I CHRÁNĚNÝ TRH

Zatímco loňský první ročník soutěže byl vyhlášen pouze pro držitele ochranné známky Práce postižených, ten letošní je podle slov ředitelky NFOZP Hany Potměšilové kvůli zájmu otevřen pro soukromý i veřejný sektor. Probíhá ve dvou kategoriích: Zaměstnanec roku z chráněného trhu práce a Zaměstnanec roku z běžného trhu práce.

Součástí přihlášky do soutěže je stručné zdůvodnění nominace, popis případných dobrovolnických aktivit zaměstnance a doporučení, co by hodnoticí komise měla u vašeho kandidáta/kandidátů zvážit především.

Soutěž pořádá NFOZP, letos ve spolupráci s vydavatelstvím Economia, Sdružením automobilového průmyslu, CZECH TOP 100, tiskovou agenturou Mediafax, společností LMC a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.

Veškeré informace o soutěži včetně přihlašovacího formuláře jsou k dispozici na stránkách http://www.nfozp.cz/projekty/zamestnanec-roku. Nominace je třeba zaslat e-mailem na adresu: NFOZP, Sokolovská 103, Praha 8, 186 00.

Vyhlášení výsledků proběhne 23. října v Primátorské rezidenci v Praze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *