Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Soutěž TOP Zadavatel roku už zná své vítěze

Vítězem prvního ročníku soutěže TOP Zadavatel 2012 v kategorii Stavební práce se stal Kraj Vysočina. Rozhodly o tom stavební firmy ucházející se o zakázky ve veřejných výběrových řízeních. Na druhém místě se umístilo Povodí Ohře, státní podnik, pomyslný bronz získalo statutární město Ostrava....

Vítězem prvního ročníku soutěže TOP Zadavatel 2012 v kategorii Stavební práce se stal Kraj Vysočina. Rozhodly o tom stavební firmy ucházející se o zakázky ve veřejných výběrových řízeních. Na druhém místě se umístilo Povodí Ohře, státní podnik, pomyslný bronz získalo statutární město Ostrava. Zástupci vítězů převzali ocenění během únorové odborné konference, kterou v Praze uspořádalo Fórum Veřejné zakázky kvalitně.


Právě ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba převzal Záštitu nad soutěží TOP Zadavatel. »Na veřejné zakázky se vydávají peníze nás všech a nikdo nechce, aby se třeba nová silnice musela po několika letech s dalšími náklady kompletně renovovat, neboť byla kvůli tlaku zadavatele na minimální cenu ošizená. Protože na veřejné zakázky jde téměř každá druhá koruna ze státního rozpočtu, je třeba ohodnotit ty zadavatele, kteří se chovají jako řádní hospodáři a sledují dlouhodobý užitek investice z veřejných zdrojů,« vysvětlil smysl ocenění Martin Kuba.

Soutěž TOP Zadavatel je organizována Fórem veřejné zakázky kvalitně pod odbornou záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu. Smyslem soutěže je ocenit veřejné zadavatele za efektivní zadávání veřejných zakázek. Do soutěže bylo automaticky nominováno 25 největších zadavatelů podle počtu realizovaných zadávacích řízení v roce 2012. Kritéria hodnocení byla: hospodárnost, efektivnost a účelnost nakládání s veřejnými prostředky při výkonu veřejné správy. Kompletní výsledky i další podrobnosti o soutěži jsou umístěny na internetových stránkách www.fvzk.cz.

Za Kraj Vysočina převzal ocenění náměstek hejtmana Libor Joukl (na horním snímku uprostřed), za město Ostrava vedoucí oddělení veřejných zakázek Eva Seborská (na dolním snímku).

FOTO: archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *