Soutěž Vesnice roku se po svém loňském zrušení neuskuteční ani v letošním roce

Vyhlašovatelé soutěže Vesnice roku se ke dni 1. února 2021 rozhodli nevyhlásit tuto soutěž v letošním roce, a to z objektivních důvodů souvisejících s přetrvávajícím výskytem a šířením koronaviru. Tradiční soutěž byla ze stejných důvodů zrušena i loni v dubnu. Naposled se soutěž Vesnice roku konala v roce 2019, kdy slavila své pětadvacáté výročí a účastnilo se jí celkem 206 obcí z celé České republiky, ze všech třinácti krajů.

Jak ve svém dnešním prohlášení uvedli vyhlašovatelé soutěže Vesnice roku, tedy Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo zemědělství, Spolek pro obnovu venkova ČR a Svaz měst a obcí ČR, po vzájemné dohodě se rozhodli nevyhlásit soutěž Vesnice roku v roce 2021, a to kvůli přetrvávajícímu výskytu a šíření koronaviru (SARS-CoV-2) na území České republiky, ale i mimo ně.

"Soutěž, s jejíž myšlenkou přišli zástupci Spolku pro obnovu venkova ČR v roce 1995, se stala fenoménem našeho venkova. Každý realizovaný ročník ukazuje, jak je soutěž skvělou příležitostí prezentovat život v obcích. Krásný a živý společenský, kulturní a sportovní život, tradice a zvyky, projekty hotové i realizované, romantiku místa, ale i život běžných dnů. Věříme, že každý účastník si zaslouží prožít soutěž se vším, co nabízí a zároveň, a to zejména za podmínek, kdy bude chráněno zdraví všech zúčastněných," praví se v prohlášení všech vyhlašovatelů soutěže.

/zr/

K foto:

Vítězem a nositelem titulu Vesnice roku 2019 se stala obec Lipová na Děčínsku.

Foto: FB profil obce Lipová*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down