Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Soutěž VOLNÁ CESTA už ve 2. ročníku

Koncem března vstoupila do svého už druhého ročníku soutěž VOLNÁ CESTA o nejlepší projekt převedení zboží ze silnice na železnici. Do soutěže se mohou přihlásit přepravci, dopravci, operátoři a další podnikatelé v nákladní dopravě, kteří v posledních pěti letech uskutečnili dodnes fungující...

Koncem března vstoupila do svého už druhého ročníku soutěž VOLNÁ CESTA o nejlepší projekt převedení zboží ze silnice na železnici. Do soutěže se mohou přihlásit přepravci, dopravci, operátoři a další podnikatelé v nákladní dopravě, kteří v posledních pěti letech uskutečnili dodnes fungující projekt, který pomohl přesunout zboží, jež by jinak bylo přepravováno po silnici, na železnici.

Cíle soutěže jsou ocenit a propagovat kvalitní projekty, které mohou přispět k většímu využití železniční nákladní dopravy na úkor silniční, vytvořit databázi vzorových projektů realizovaných v České republice a v neposlední řadě napomoci ke snížení negativních dopadů nákladní dopravy na obyvatele, životní prostředí a bezpečnost všech účastníků silničního provozu. Z tohoto pohledu poslání a výsledky mohou být zajímavé rovněž pro nemálo měst a obcí, které trpí nadměrnou kamionovou dopravou.


Soutěž VOLNÁ CESTA je organizována občanským sdružením Dopravní federace ve spolupráci s Ministerstvem dopravy. Mediálními partnery soutěže jsou Moderní obec a Dopravní noviny.

OHLÉDNUTÍ ZA LOŇSKÝM ROČNÍKEM

V loňském, prvním ročníku soutěže se o ocenění ucházelo 10 projektů přihlášených devíti různými subjekty. Na prvním místě se umístila společnost Bohemiakombi se svou kontinentální linkou LovosiceHamburg Billwerder v. v. Cena za druhé místo putovala do společnosti SCHENKER za realizaci přeprav firmy ESAB po železnici na extrémně krátkou vzdálenost uceleným vlakem v každodenním provozu na trase Vamberk-Pardubice. Třetí místo získal projekt společnosti Omega Servis Holding za převedení větších objemů nebezpečného nákladu (koncentrovaného peroxidu vodíku) ze silniční na železniční nákladní přepravu, která je bezpečnější.

Společnost SCHENKER za svůj soutěžní projekt zároveň obdržela zvláštní ocenění ministra životního prostředí za environmentální přínos a využití brownfieldu. Zástupcům společností, které se neumístily na prvních třech místech, byly předány pamětní listy.

 

Soutěž VOLNÁ CESTA

Přihlášky do soutěže lze zasílat na e-mail: soutez@volnacesta.cz, a to do 31. května 2012.

Informace o soutěžních projektech a aktuálním průběhu soutěže budou zveřejňovány na adrese http://www.volnacesta.cz.

Vyhlášení vítězů a předání ocenění se uskuteční na tiskové konferenci ministra dopravy v rámci Evropského týdne mobility, tedy mezi 16. a 22. zářím 2012.

ZDROJ: DOPRAVNÍ FEDERACE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *