Společnost VERA dnes do Centra pro seniory v Holešově přivezla cimbálovku Radhošť

Už druhý ročník projektu "Udělejte, co lidé ocení!" zahájila dnes společnost VERA, spol. s r. o., v Centru pro seniory v Holešově na Kroměřížsku. Klientům centra k poslechu i tanci vyhrávala cimbálová muzika Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm, kterou do Holešova přivezla právě společnost VERA, věnující se vývoji a implementaci komplexních informačních systémů pro instituce veřejné správy. Klienti i personál navíc od společnosti VERA obdrželi pěkné hodnotné dárky.
Mediálním partnerem projektu je také letos vydavatelství Profi Press s. r. o., v jehož portfoliu je i odborný měsíčník Moderní obec.

Ve spolupráci s městy chceme dělat věci, které lidé skutečně ocení, a to nejen v oblasti softwaru. Mezi námi je stále mnoho těch, kteří svou situaci, v níž se nacházejí, z nejrůznějších důvodů nedokážou sami aktivně ovlivnit. Chceme proto navštívit dětské domovy, nemocnice nebo domovy seniorů a alespoň částečně pomoci jejich klientům. Věříme, že radost a smích jsou těmi nejlepšími léky na každodenní starosti i nemoci," charakterizovala projekt "Udělejte, co lidé ocení!" Miroslava Vošoustová, marketingová ředitelka společnosti VERA.

Cimbálovka Radhošť klientům holešovského Centra pro seniory vyhrávala tradiční valašské písničky v minulosti už dvakrát. Proto když zástupci společnosti VERA konzultovali s ředitelkou zařízení Janou Šťastnou, jaký kulturní program by bylo vhodné v rámci projektu "Udělejte, co lidé ocení!" pro seniory zařídit, volba byla vcelku jednoduchá. A nutno dodat, že někteří klienti navzdory mnoha křížkům si i zatancovali. Líbily se také dárky, které centru pro jeho klienty přivezli zástupci společnosti VERA – Aneta Blümlová a Milan Seidler, ať už to byly radiopřijímače s CD přehrávačem (a k nim velké množství cédéček), audioknihy nebo třeba stolní hry či hry do volného prostoru apod.

Také v Centru pro seniory Holešov pociťují nedostatek personálu, jako snad všude v sociálních službách v celé zemi. Ostatně všem 65 pečovatelkám, které se o klienty pozorně starají ve dvanáctihodinových směnách včetně víkendu a svátků, ale i ostatnímu personálu (mimochodem, koláče upečené k dnešní kulturní a společenské akci byly skvělé, paní kuchařky!) ve svém úvodním slově poděkoval rovněž starosta města Rudolf Seifert. Společnost VERA proto pamatovala také na personál a přivezla pro něj dva kávovary i s kapslemi.

Zřizovatelem Centra pro seniory je město Holešov a právě jeho starosta Rudolf Seifert do projektu společnosti VERA tuto příspěvkovou organitzaci města přihlásil. V centru našlo nový domov na 170 klientů, především z Holešova. Po rozsáhlé rekonstrukci zařízení během minulých čtyř let mají všechny dvoulůžkové i jednolůžkové pokoje moderní sociální zázemí. Součástí centra je také domov se zvláštním  režimem Kopretina pro klienty se sníženou soběstačností z důvodu stařecké demence, Alzheimerovy choroby apod.

K dnešní akci se podrobněji vrátíme v červencovém vydání Moderní obce.*

/rš/

Foto: Ivan Ryšavý

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down