01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společný projekt Chodské ligy

Dvě nové čistírny odpadních vod (ČOV) a kanalizační řady má od konce roku 2004 sdružení obcí Chodská liga. Sdružení investovalo do projektu Čištění odpadních vod v mikroregionu Chodská liga bezmála čtyři milióny eur, další dva milióny eur poskytla EU prostřednictvím programu CBC PHARE 2000, Státní...

Dvě nové čistírny odpadních vod (ČOV) a kanalizační řady má od konce roku 2004 sdružení obcí Chodská liga. Sdružení investovalo do projektu Čištění odpadních vod v mikroregionu Chodská liga bezmála čtyři milióny eur, další dva milióny eur poskytla EU prostřednictvím programu CBC PHARE 2000, Státní fond životního prostředí věnoval 1,26 mil. eur a samotné obce 975 tisíc eur.

Společnost Skanska CZ - Divize Pozemní stavitelství Čechy - byla jako zhotovitel díla vybrána v mezinárodním výběrovém řízení a pod přísnou kontrolou EU. Jak uvedl Ing. Jiří Bažata, výkonný ředitel Divize Pozemní stavitelství Čechy, projekty spolufinancované evropskými penězi mají velmi přísná kritéria a kladou na zhotovitele vysoké nároky.

Sdružení Chodská liga zahrnuje obce Klenčí pod Čerchovem, Chodov, Trhanov, Postřekov a Díly. V rámci projektu Čištění odpadních vod v mikroregionu Chodská liga bylo vybudováno více než 19 km kanalizačních řadů, byla zrekonstruována stávající ČOV v Klenčí pod Čerchovem a vybudována nová ČOV s kapacitou 2700 ekvivalentních obyvatel v Postřekově. Součástí projektu byla také stavba nové retenční nádrže dešťové vody o objemu 546 m3 a čtyři čerpací stanice odpadních vod v Klenčí, Hamru, Trhanově a Chodově. Celý projekt vznikl za účelem zmírnění dopadů lidského působení na životní prostředí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down