Spolupráci městských policií osmi měst a obcí Karlovarského kraje stvrdil podpis memoranda

Městské policie Karlovy Vary, Cheb, Sokolov, Ostrov, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Chodov a Rotava uzavřely Memorandum o vzájemné spolupráci. Cílem je prohloubení součinnosti v oblasti vzdělávání, metodiky, prevence, sdílení dobré praxe a případné výpomoci v rámci uzavírání veřejnoprávních smluv.

Městské policie v Karlovarském kraji spolupracují dlouhodobě, v posledním období spolupráce nabyla na významu. Velitelé městské a obecní policie se scházejí na pravidelných měsíčních online poradách. Dvakrát do roka pořádají výjezdní zasedání, na která v rámci mezioborové spolupráce zvou zástupce bezpečnostních složek, státní správy a samosprávy. Podpis memoranda je logickým vyústěním užší spolupráce, ke které se nyní přihlásilo osm signatářů. Prohloubení spolupráce by mělo přispět ke sjednocení služebních postupů, odbornému růstu strážníků a k efektivnějšímu využití finančních prostředků, což se již prokázalo v rámci úzké součinnosti krajské pracovní skupiny prevence a dohledu MP. Sdružené finance vícero městských policií umožní například odborný výcvik s kvalitními lektory.

„Samostatnou kapitolou je uzavírání veřejnoprávních smluv. Městská policie Karlovy Vary vysílá své strážníky do Sokolova na akci Hurá prázdniny a letos poprvé při pořádání Mezinárodního filmového festivalu využije pomoci jak sokolovských, tak i chebských kolegů během zahájení a ukončení filmového svátku“, uvedl velitel karlovarských strážníků Marcel Vlasák. Podobných součinnostních opatření bude v Karlovarském kraji více, neboť vedle jmenovaných MP podepsaly veřejnoprávní smlouvu rovněž Ostrov a Rotava.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down