Sportovní areál Vltava v Českých Budějovicích se otevřel veřejnosti

Kurty na plážový volejbal, workoutové, parkourové i dětské hřiště s čarodějovou dvouvěžovou pevností, pískovištěm, kolotočem, provazovou džunglí, houpadly i mlhovištěm, restaurace a další vybavení bylo postaveno v rekordním čase, za pouhých 55 dní, v oblíbené lokalitě u cyklostezky z Budějovic na Hlubokou nad Vltavou. Areál se nachází na levém břehu Vltavy.

Podle hejtmana Martina Kuby jde o jednu z vůbec nejrychleji realizovaných staveb v rámci naší republiky. Myšlenka vybudovat sportovní areál vznikla v prosinci. Všichni zainteresovaní včetně pracovníků magistrátu si u jednoho stolu sdělili své představy, požadavky a stanoviska. Stavba začala na jaře a předcházelo jí mnoho jednání, například s Povodím Vltavy, které bude v příštím roce pracovat na březích řeky, takže molo pro snadnější vstup do Vltavy se bude dodělávat až potom.

Podobně se v budoucnu počítá také s přeložením cyklostezky, která nyní vede skrz areál a bude odkloněna kolem průmyslových objektů u hlavní silnice. „ Budějčákům jsme slíbili, že budou mít už v letošní sezoně kam chodit a kde trávit volný čas, což se nám povedlo. Všem, kteří se na tom podíleli, velmi děkuji a věřím, že se toto nádherné místo stane velmi oblíbeným a hojně navštěvovaným,“ řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová a pozvala širokou veřejnost na slavnostní otevření s kulturním programem v pátek 21. července.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down