Sportovní hry rozpohybují předškolní děti z plzeňských mateřských škol

Více než 1 800 dětí z plzeňských mateřských škol se od úterý 7. března pustí do sportování a otestují své pohybové dovednosti. V Plzni začnou Sportovní hry mateřských škol. Jejich finále se zúčastní olympijský vítěz, desetibojař Roman Šebrle.

Sportovní hry mateřských škol v Plzni se konají už po osmé. Jejich cíl je jasný – přivést děti k pohybu. Ukázat jim, jak zábavný i prospěšný může být. Hry otestují pohybové dovednosti předškoláků ve čtyřech disciplínách – hodu do dálky, skoku z místa, člunkovém běhu a v podlézání a přelézání překážek.

„Učitelky i jejich malí svěřenci se na soutěžení připravují měsíce dopředu, což koncepčně podporuje pohybové dovednosti dětí v našich zařízeních. To je v této složité době, kdy mají děti velmi málo pohybu, potřebné,“ uvedla Lucie Kantorová, náměstkyně primátora pro oblast školství a cestovního ruchu.

Kvalifikace se uskuteční v městských obvodech Plzeň 1 až Plzeň 4 od 7. do 15. března. Čtyři nejlepší kolektivy z každého obvodu postoupí do velkého finále, které se uskuteční 8. června na Atletickém stadionu města Plzně. Kromě kvalifikovaných kolektivů se ho zúčastní i mateřské školy ze všech ostatních plzeňských městských obvodů. Přihlášeno je všech 47 mateřských škol, které jsou zřízeny městem. Všichni účastníci finále – soutěžící i diváci – se mohou těšit na olympijského vítěze, desetibojaře Romana Šebrleho.

„Kvituji nejen tradičnost tohoto projektu, ale zejména návrat do původního formátu kvalifikací a finále. Vždyť zdravá soutěživost se z našich dětech postupně vytrácí, a přitom je v životě tolik důležitá. Už se těším na výkony dětí a povzbuzování jejich kamarádů,“ řekl radní pro podporu sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek.

Sportovní hry mateřských škol pořádá město Plzeň ve spolupráci s Nadací sportující mládeže, která spolu s Fakultou pedagogickou Západočeské univerzity v Plzni sestavila disciplíny včetně odborného podkladu správného provedení.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down