Autor
Kategorie:
Různé

Spuštěn Portál digitální mapy Plzeňského kraje

Od července mohou subjekty veřejné správy, firmy, organizace a občané využívat Portál digitální mapy veřejné správy Plzeňského kraje. Portál je součástí projektu Digitální mapy veřejné správy Plzeňského kraje, který vzniká pod gescí Ministerstva vnitra na základě Memoranda o spolupráci při...

Od července mohou subjekty veřejné správy, firmy, organizace a občané využívat Portál digitální mapy veřejné správy Plzeňského kraje. Portál je součástí projektu Digitální mapy veřejné správy Plzeňského kraje, který vzniká pod gescí Ministerstva vnitra na základě Memoranda o spolupráci při přípravě, řešení, testování a realizaci projektu »Digitální mapa veřejné správy«, které v listopadu 2008 podepsali zástupci ministerstev vnitra, životního prostředí, pro místní rozvoj, zemědělství, Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, Svazu měst a obcí ČR a Asociace krajů ČR.

Na portálu jsou zveřejněny informace z oblasti geodat kraje, krajského úřadu, tematické mapové kompozice, popisy mapových služeb, editor pro tvorbu metadat, informace o možnosti poskytování digitálních dat Plzeňského kraje obcím, projektantům, studentům apod. »Velká část portálu je věnována oblasti územního plánování,« upřesnil náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, fondy EU a informatiku Ivo Grüner.

V září by měla být spuštěna ještě digitální technická mapa kraje určená pro geodety, správce sítí, stavebníky či projektanty za účelem sdílení informací.

Odkaz na geoportál Plzeňského kraje: http://geoportal.plzensky-kraj.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *