Starostové a starostky dorazili na Konferenci samospráv Olomouckého kraje

Už podvacáté se zástupci kraje setkali se starostkami a starosty ze všech regionů, aby probrali aktuální témata a vzájemnou spolupráci. Konference samospráv se uskutečnila ve čtvrtek 29. února v Regionálním centru Olomouc.

„Podobná setkání mají pro nás velký význam – nejenže můžeme zástupcům měst a obcí předat informace, které se týkají celého území, ale zároveň od nich získáváme řadu podnětů, které se pak snažíme zapracovat do našich plánů a úvah, jak postupovat v řešení dalších témat týkajících se Olomouckého kraje,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

O setkání byl velký zájem. Na konferenci dorazilo celkem 155 zástupců místních samospráv, podobně jako v loňském roce. Konference byla rozdělena do dvou bloků. V tom prvním představil hejtman Josef Suchánek novinky z oblasti krajské dopravy a financí, dále vystoupili náměstci hejtmana Ivo Slavotínek a Dalibor Horák – starostům shrnuli aktuální informace ze sociální a zdravotní oblasti.

Druhý blok prezentací otevřel náměstek hejtmana Jan Šafařík s informacemi z oblasti regionálního rozvoje, radní Martin Šmída přiblížil aktuální vývoj projektu Odpady Olomouckého kraje. Vedoucí oddělení prostorových dat a systému Eva Sztwioroková popsala aktuální stav Digitální technické mapy, vedoucí odboru školství a mládeže Miroslav Gajdůšek přišel s novinkami z oblasti školství a celý blok uzavřel radní Jan Žůrek s informacemi z oblasti kultury.

„Každý ze dvou bloků uzavíraly diskuse, které jsou vždy velmi podnětné. Hojně diskutovaným tématem byly příspěvky pro veřejnou dopravu, kterou dle zákona zajišťuje kraj a obce se na ní podílí ze svých rozpočtů šesti procenty,“ dodal hejtman Josef Suchánek.*

Financování veřejné dopravy v Olomouckém kraji je vysvětleno ZDE.

/zr/

Foto z Konference samospráv Olomouckého kraje: archiv kraje

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down