Autor
Kategorie:
Různé

Starostové z ČR mistry Evropy!

Stotřicetitisícové město Tychy ve Slezském vojvodství v Polsku se v květnu stalo místem »českého fotbalového zázraku«. Hned při své premiéře na evropském šampionátu starostů a primátorů v kopané se totiž český tým přes soupeře z Rakouska, Ukrajiny, Německa, Polska a Itálie probojoval až...

Stotřicetitisícové město Tychy ve Slezském vojvodství v Polsku se v květnu stalo místem »českého fotbalového zázraku«. Hned při své premiéře na evropském šampionátu starostů a primátorů v kopané se totiž český tým přes soupeře z Rakouska, Ukrajiny, Německa, Polska a Itálie probojoval až do finále. V něm, porazil slovenské starosty 4:1. V zápase skóroval i starosta Lipové na Děčínsku Pavel Svoboda, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.


Fotbalovou reprezentaci dal dohromady Viktor Liška, starosta středočeských Ratměřic, který spolu s Josefem Zoserem, starostou Jiřetína pod Jedlovou, tým koučoval. Vedle starosty Ústí na Přerovsku Libora Vykopala, který plnil funkci hlavního řidiče, byl důležitým členem realizačního týmu i místostarosta Horního Újezdu na Přerovsku Tomáš Koryčánek. Kapitánem mužstva byl starosta jihočeského Jankova Jan Jílek.

Hlavním partnerem týmu se stalo Sdružení místních samospráv ČR. Účast starostů na šampionátu by však nebyla možná ani bez podpory agentury CzechTourism a řady sponzorů.

Vítězný český fotbalový tým starostů po triumfu v polském Tychy.

Jan Jílek, kapitán týmu, převzal trofej z rukou Andrzeje Dziuby, primátora Tych.

FOTO: JOSEF ZOSER

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *