Startuje soutěž MÁME VYBRÁNO

Letos se v soutěži MÁME VYBRÁNO o přízeň veřejnosti uchází 326 projektů. Hlasující tak rozhodnou, mezi které významné počiny rozdělí Institut pro památky a kulturu rovných 100 tisíc korun. První kolo odstartovalo právě dnes.

S jedničkou na dresu sochy andělů pro Mariánský sloup na pražském Staroměstském náměstí. Stovku má sbírka Pro život kostelů Broumovska a s číslem 326 stojí na startu oprava fasády kostela svaté Anny ve Zlechově ve Zlínském kraji. Přes tři stovky projektů upozorňují nejen na pozoruhodné počiny, ale také na silnou občanskou společnost.

„V posledních letech pozorujeme zajímavý fenomén: ve sbírkách poměrově ubývají církevní památky, zato roste počet sbírek na veřejné budovy, především sokolovny. V řadě obcí nazrál čas na jejich rekonstrukci,“ říká koordinátorka soutěže MÁME VYBRÁNO Zuzana Richterová.

Hlasující v prvním kole rozhodují, kterých čtrnáct veřejných sbírek posunou do finále. Ve druhém kole rozděluje pořádající Institut pro památky a kulturu 100 tisíc korun. A pokud se přidají i další partneři, bude částka možná ještě vyšší. Každý hlas tak nejen pomáhá snaze o záchranu historických objektů, ale také finančně podporuje jednotlivé aktivity. První kolo trvá do konce května. Hlasujte na webu www.mamevybrano.cz.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down