Autor
Kategorie:
Ekonomika

Stát vydá obcím další majetky

Žádosti obcí o zařazení nemovitých věcí do seznamu podle § 2c odst. 1 písm. f) zákona č. 172/1991 Sb., o přechodu některých věcí z majetku České republiky do vlastnictví obcí, projednala na svém jednání dne 9. 8. 2013 vláda ČR v demisi. Jak k tomuto jednání kabinetu uvedlo Sdružení vlastníků...

Žádosti obcí o zařazení nemovitých věcí do seznamu podle § 2c odst. 1 písm. f) zákona č. 172/1991 Sb., o přechodu některých věcí z majetku České republiky do vlastnictví obcí, projednala na svém jednání dne 9. 8. 2013 vláda ČR v demisi.

Jak k tomuto jednání kabinetu uvedlo Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL), jde mj. i o žádosti o vydání historických lesních majetků obcí, které po roce 1949 převzaly tehdejší organizace Federálního ministerstva obrany a na nichž dosud hospodařil státní podnik Vojenské lesy a statky. O jejich vydání obcím SVOL vytrvale usilovalo řadu let. Například šest lesních pozemků se tak nyní vrátí Domašovu nad Bystřicí.

Usnesení z tohoto jednání Rusnokova kabinetu (č. 605/2013) včetně příloh s výčtem nemovitostí, jež vláda zařadila do seznamů majetku, který bude/nebude obcím vydán, je dostupné na: https://apps.odok.cz/djv-agenda?date=2013-08-09.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *