Strategie a koncepce města – jak je správně uchopit a využít? Hodně napovědělo online celostátní vysílání v TV MUNICIPAL, k jehož záznamu se můžete vrátit

Premiéra živých vysílání na aktuální témata pro starosty a další zástupce obcí, měst a regionů byla úspěšná. Záznam diskuse se starostou Rožnova pod Radhoštěm Janem Kučerou na téma strategického plánování a řízení ve městech si však můžete kdykoliv znovu přehrát.

Ve čtvrtek 18. května byla zahájena čtyřdílná minisérie celostátních online vysílání MODERNÍ MĚSTA: PRAXE STAROSTŮ. Minisérii živých vysílání pod záštitou ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše připravuje Národní síť Zdravých měst ČR ve spolupráci s časopisem Moderní obec v jeho TV MUNICIPAL. V úvodním premiérovém první díle byl hostem pořadu starosta Zdravého města Rožnov pod Radhoštěm Jan Kučera.

Záštitu minisérii živých vysílání poskytl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, který diváky úvodem pořadu pozdravil a ocenil, že se tyto relace připravené Národní sítí Zdravých měst ČR ve spolupráci s časopisem Moderní obec ve studiu TV MUNICIPAL zaměří na systémová témata nezbytná pro kvalitní řízení a fungování územních samospráv.

Kdo nestihl živé vysílání, může se k němu vrátit na jeho záznamu, který je vyvěšen na: https://moderniobec.cz/videa/webinar-praxe-starostu/ . Téma tohoto prvního dílu znělo: Strategie a koncepce města. Máme systém? Jak to celé uřídit? Bylo dále rozvedeno v bodech jako Koordinovaná příprava dokumentů města, návaznosti a propojení, jejich správa, řízení a implementace, zapojení úřadu a odborníků.

A o čem si se starostou Janem Kučerou v živém vysílání povídali ředitel NSZM ČR Petr Švec a moderátorka TV MUNICIPAL Jitka Kurellová? Například o tom, jak pro obsáhlé, komplexní a složité téma startegického plánování a řízení města jsou důležitá data. Stejně jako o tom, že je třeba vracet se k už uskutečněným projektům a vyhodnocovat jejich výsledky a přínos pro město a jeho obyvatele. Strategický plán rozvoje města je třeba také v určitých etapách aktualizovat a odpovídajícím způsobem do něho zapracovávat i témata, která před nás ve formě nových výzev klade svět kolem nás, jako byla třeba energetická krize, která i municipální sféru výrazně a vcelku znenadání zasáhla.

Starosta Jan Kučera to vše dokládal na konkrétní praxi strategického plánování a řízení v Rožnově pod Radhoštěm a v té souvislosti ocenil i metodickou pomoc Národní sítě Zdravých měst ČR, kterou svým členům – nejen pro tvorbu koncepcí a strategií poskytuje.

Další živé vysílání z cyklu MODERNÍ MĚSTA: PRAXE STAROSTŮ se ze studia TV MUNICIPAL uskuteční již 20. června. Ke sledování druhého dílu cyklu všechny zájemce na konci první části minisérie pozval starosta města Štětí Miroslav Andrt.

Nejen členy Národní sítě Zdravých měst ČR a čtenáře Moderní obce, ale všechny další, kdo se zajímají o dobrou praxi řízení a správy obcí, měst a regionů, zároveň zveme k dalšímu pokračování minisérie živých vysílání, kdy se už 20. června budeme ve studiu TV MUNICIPAL se starostou Zdravého města Štětí Miroslavem Andrtem věnovat hledání odpovědí na otázky typu: Jaká potřebujeme vstupní data a analýzy pro tvorbu dokumentů města? Jak pracovat s projekty? Máme správná data a informace o obci? Jak je získat, jak s nimi pracovat. Máme přehled o běžících projektech? Jak to celé uřídit?

Více informací o všech dalších dílech minisérie celostátního vysílání MODERNÍ MĚSTA: PRAXE STAROSTŮ najdete na: https://www.zdravamesta.cz/cz/akce/celostatni-vysilani-praxe-starostu .

/rš/*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down