Středočeský kraj má novou hejtmanku. Je jí Petra Pecková

Novou hejtmankou Středočeského kraje se včera stala Petra Pecková (STAN). Zvolilo ji středočeské zastupitelstvo na svém ustavujícím jednání. Z pětašedesátičlenného zastupitelstva získala padesát hlasů. Ve funkci nahradila Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO).

Zvoleni byli také noví členové Rady Středočeského kraje. Jsou jimi kromě hejtmanky Petra Peckové Martin Kupka (náměstek hejtmanky SK pro oblast silniční dopravy), Věslav Michalik (náměstek hejtmanky SK pro oblast financí, dotací a inovací), Jiří Snížek  (náměstek hejtmanky SK pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování), Petr Borecký  (člen Rady kraje pro oblast veřejné dopravy), Milan Vácha (člen Rady kraje pro oblast vzdělávání a sport), Pavel Pavlík (člen Rady kraje pro oblast zdravotnictví), Libor Lesák (člen Rady kraje pro oblast investic, majetku a veřejných zakázek), Martin Hrabánek (člen Rady kraje pro oblast sociálních věcí), Jana Skopalíková (členka Rady kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství), Jan Jakob  (člen Rady kraje pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu).

Nově zvolená hejtmanka na svém facebookovém profilou mj. uvedla:

"Pamatujete – sedm rathovských milionů v sedmičce vína? Starostové a nezávislí měli číslo sedm na kandidátce a já jsem se stala sedmou hejtmankou Středočeského kraje. Pevně věřím, že dnes začíná nová éra Středočeského kraje, kdy sedmička bude šťastným číslem, číslem naděje, čestnosti, lidskosti a poctivé správy našeho krásného kraje. Nevím, jestli všechno dopadne přesně podle našich představ. Vím, že budeme bojovat nejprve s covidem-19, jako naše celá země a pak také s nedostatkem peněz, jako všechny kraje. Možná budeme rušit to, co nebude prioritou a co uspoří finance, abychom mohli zaplatit to, co je důležitější a má smysl pro vás všechny.
Možná se nebude úplně vždy dařit, možná nebude vše dokonalé. Ale mohu vám slíbit, že všechny kroky budou činěny s čistým úmyslem, transparentně a otevřeně. Že vám nebudeme lhát, že nebudeme zneužívat svěřené finance a že tu za všech okolností budeme pro vás. Já i moji kolegové doufáme, že budete hrdými Středočechy."
Petra Pecková se jménem nového vedení kraje omluvila záchranářce Veronice Brožové za obrovskou psychickou zátěž, kterou po svém upozornění na nedostatek ochranných pomůcek zažívala, za trestní oznámení, jemuž musela čelit, za hodiny trávené na policii a u právníků. Nová středočeská hejtmanka se omluvila i vydavateli deníku Náš region za stejné trestní oznámení podané jen proto, že deník otiskl otevřený dopis záchranářky Veroniky Brožové.
Hejtmanka Petra Pecková do čela kraje přišla z pozice starostky města Mnichovice (okres Praha-východ). Absolvovala Fakultu sociálních věd Karlovy univerzity v Praze a Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Pracovala jako novinářka, mj. pro TV Nova, ČT a TV Barrandov. Od roku 2014 je uvolněnou starostkou města Mnichovice.*
/rš/
Foto: FB profil Petry Peckové

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down