Autor
Kategorie:
Různé

Stříbrná známka kvality IAAF Českým Budějovicím

V pořadí už šestá stříbrná známka kvality od Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) pro organizátora závodů RunCzech běžecké ligy v Česku patří městu České Budějovice za úspěšné pořadatelství Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice. Jeho další ročník se bude konat 7. 6. 2014. Kritéria pro...

V pořadí už šestá stříbrná známka kvality od Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) pro organizátora závodů RunCzech běžecké ligy v Česku patří městu České Budějovice za úspěšné pořadatelství Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice. Jeho další ročník se bude konat 7. 6. 2014. Kritéria pro získání známky kvality mj. zohledňují obsazení startovního pole elitními atlety, antidopingovou kontrolu, certifikovanou trať, péči o závodníky, způsob měření časů a jejich dostupnost pro veřejnost apod.


»Udělení stříbrné známky kvality nás utvrzuje v tom, že jsme se rozhodli podpořit správnou věc,« prohlásil Juraj Thoma, primátor Českých Budějovic.

RunCzech běžecká liga zahrnuje sedm závodů v jedněch z nejkrásnějších měst České republiky. Zlatými známkami kvality se u nás může pochlubit 1/2Maraton Praha a Volkswagen Maraton Praha, stříbrnou známkou pak O2 Grand Prix Praha, Mattoni 1/2Maraton Olomouc, Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem a nyní i Mattoni 1/2Maraton České Budějovice.

Na tiskové konferenci o udělení stříbrné známky kvality informovali: (zleva) Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru, primátor Juraj Thoma a ředitel závodu Václav Skřivánek.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *