Autor
Kategorie:
Různé

Stříbrná známka pro 1/2Maraton Olomouc

Výjimečného ocenění se letos v říjnu dočkal 1/2Maraton Olomouc, již tradiční závod běžeckého seriálu RunCzech.com. Po třech letech existence získal pro příští ročník 2013 IAAF Silver Road Race Label, stříbrnou známku kvality Mezinárodní asociace atletických federací. »Je to pro nás obrovská výzva,...

Výjimečného ocenění se letos v říjnu dočkal 1/2Maraton Olomouc, již tradiční závod běžeckého seriálu RunCzech.com. Po třech letech existence získal pro příští ročník 2013 IAAF Silver Road Race Label, stříbrnou známku kvality Mezinárodní asociace atletických federací.

»Je to pro nás obrovská výzva, neboť jsou to ty nejvýznamnější běžecké závody, které se na této planetě konají. Je to další kamínek do mozaiky naší snahy pořádat v Olomouci špičkové akce sportovní i kulturní, tak abychom město zviditelňovali a dali mu na mapě světa náležité místo,« řekl primátor města Olomouce Martin Novotný poté, co mu stříbrnou známku IAAF předal předseda organizačního výboru Prague International Marathon Carlo Capalbo.

Udělení známky IAAF vyžaduje splnění řady kritérií, např. ve startovním poli musí být muži s časy pod 1:02:30 a ženy pod 1:12:00 v posledních třech letech. Podle studie Ekonomický dopad běžeckých závodů loni pět závodů seriálu RunCzech.com přineslo ekonomice ČR nepřímo zvýšení obratu o 367 mil. Kč, z toho 1/2Maraton Olomouc 20 milionů. Zlatou známku již mají závody seriálu RunCzech.com – Hervis 1/2Maraton Praha a Volkswagen Maraton Praha, stříbrnou Mattoni Grand Prix.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *